Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • Polska jest skomplikowaną mozaiką. Krajem kontrastów i nieoczywistych połączeń. Najwyraźniej widać to na terenach przygranicznych. Tam wszystkie te pierwiastki i niuanse skupiają się jak w soczewce i tworzą zupełnie nową wartość. Ludzie mieszkający w pobliżu granicy często żyją jak w potrzasku. Granica ich definiuje. Mówi o skomplikowanych relacjach z sąsiadami, szukaniu własnego miejsca i tożsamości, o kompleksach i poczuciu wyższości.

    W ciągu 11 tygodni przejechałam ponad 4200 km wzdłuż polskiej granicy. Nie próbowałam bić żadnych rekordów długości, czy prędkości. Chciałam mieć przede wszystkim czas na spotkania i rozmowy. Dlatego też przeprowadziłam ponad 30 warsztatów w różnych miejscowościach przygranicznych. Spotykałam się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Rozmawialiśmy o granicach. Zarówno tych fizycznych jak i tych mentalnych, które powstają w naszych głowach. O granicach, które czasami wyznaczają bezpieczne ramy naszego życia, a czasami sprawiają, że jesteśmy w nich uwięzieni niczym w klatce. Ich historiami i troskami podzielę się w performatywnej opowieści przy murze.

    Human Mic
    Human microphone jest metodą nagłaśniania demonstracji, powstałą w czasie demonstracji ruchu Occupy Wall Street: jedna osoba mówi, inne powtarzają za nią. Głos niesie się falami, w głąb tłumu. Podczas Festiwalu, zachowując demokratyzujący cel, odwrócimy kierunek działania – jednostka będzie opowiadać przeżycia zbiorowości. Skonfrontujemy się z historiami murów i granic z różnych stron świata – prywatne doświadczenia uczynimy publicznymi.

    Idea: Zofia Nierodzińska, Joanna Pańczak, Agnieszka Różyńska

  • URSZULA ZIOBER – absolwentka projektowania produktu, z zamiłowania podróżniczka i fotografka. Szczególnie interesują ją związki między kulturą, sztuką a religią oraz sposoby dialogu międzykulturowego za ich pomocą. Od 2013 roku na stałe współpracuje ze Stowarzyszeniem Zielona Grupa, gdzie odpowiada za całokształt działań programowych oraz koordynację projektów. Jest autorką i aktorką wielu spektakli Teatru Ilustracji Kamishibai, do których przygotowuje także ilustracje. W 2017 roku wydawnictwo Zysk i S-ka opublikowało jej pierwszą książkę „Spódniczka ze starej podszewki”. Na podstawie swoich doświadczeń opracowała też program szkoleń dla animatorów, bibliotekarzy, nauczycieli i innych osób zajmujących się pracą z dziećmi.