Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

źródło: PAP
Galeriaźródło: PAP

Danuta Szaflarska, aktorka pełna wigoru, radości życia, mądrości, poczucia humoru i elegancji, dzisiaj kończy 102 lata! Polska sztuka filmowa i teatralna nie byłaby taka, gdyby nie wybitne kreacje Pani Danuty. Z głębi serca życzymy zdrowia i kolejnych 102 lat!

Widzowie pamiętają Danutę Szaflarską m.in. z roli w Zakazanych piosenkach, ale też wielu innych ważnych produkcjach. Danuta Szaflarska zagrała w kilkudziesięciu filmach i sztukach teatralnych, była też łączniczką w Powstaniu Warszawskim. Po udziale w komediach Buczkowskiego Szaflarska występowała m.in. w: Ludziach z pociągu (1961) Kazimierza Kutza, serialu Lalka (1977) Ryszarda Bera, Dolinie Issy (1982) Tadeusza Konwickiego, Korczaku (1990) Andrzeja Wajdy, Diabłach, diabłach (1991) Kędzierzawskiej, Pożegnaniu z Marią (1993) Filipa Zylbera. W 2008 r. Szaflarska wystąpiła w komedii Juliusza Machulskiego Ile waży koń trojański? i filmie Jeszcze nie wieczór Jacka Bławuta, rok później w Janosiku. Prawdziwej historii Agnieszki Holland i Kasi Adamik. W 2012 r. można ją było zobaczyć w Pokłosiu Władysława Pasikowskiego i poświęconym jej własnej biografii dokumentalnym Innym świecie. W 2014 roku aktorka wystąpiła w zekranizowanej sztuce Doroty Masłowskiej - Między nami dobrze jest, a rok później w węgierskim filmie Mama i inne cudaki z naszej rodziny.