Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria

Międzynarodowe Targi Poznańskie już po raz piąty zapraszają do spędzenia wakacji w ramach akcji „Lato na Targach”. Targowy ogród zamieni się w miejską plażę z leżakami, placem zabaw i codziennymi animacjami. Dodatkowo Targi uruchamiają letnie kino plenerowe i cykl tematycznych projektów weekendowych.

- Będzie to miejsce kreatywnej, nieskrępowanej zabawy, leniwego odpoczynku i aktywności sportowych. Razem z firmą Garte, która projektuje przestrzeń letniego relaksu, chcemy stworzyć miejski ogród, w którym będą spotykać się poznańskie rodziny i ich przyjaciele. Będą tu drewniane siedziska, kwiatowe kaskady i zacienione zakątki. Do tego piaskownice i boiska, do których budowy wykorzystamy prawie 600 ton piasku oraz plac zabaw, którego urządzenie zapewnia Partner „Lata na Targach” – firma Lars Laj – mówi Karolina Nawrot z Centrum Prasowego MTP. 

Letnia dawka sportu i zabawy

W programie znajdą się zajęcia piłkarskie prowadzone na świeżym powietrzu przez Akademię Reissa. Będzie też możliwość grania w ping-ponga, siatkówkę i badmintona. Targi udostępnią jedną ze swoich hal na potrzeby toru wrotkarskiego i zajęć jazdy na rolkach z instruktorem.

Miłośnicy gier będą mogli zagrać w planszówki, a bibliofile wymienić się książkami w ramach akcji bookcrossingu. W soboty goście będą mogli umówić się na piknik i wspólne grillowanie. Na miejscu będzie działała wypożyczalnia sprzętu plażowego, gdzie za darmo będzie można wypożyczyć leżaki, gry, zabawki i piłki.

Kulinarne kino plenerowe 

W każdy czwartek począwszy od 6 lipca będzie działało letnie kino kulinarne pod patronatem targowych Restauracji GARDENcity. Przez osiem kolejnych tygodni leżąc na leżakach, będzie można zobaczyć smakowite propozycje filmowe, których wspólnym mianownikiem będą kulinarne inspiracje. Będzie można obejrzeć mi.in:

• Chef
• Faceci od kuchni
• Smak curry
• Podróż na sto stóp
• Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
• Przepis na miłość
• Niebo w gębie
• Kwiat wiśni i czerwona fasola 

W każdy czwartek począwszy od 6 lipca, od godz. 20:00, będzie dostępna oferta kulinarna GARDENcity dla wszystkich miłośników kina plenerowego. Serwowane będą przysmaki kuchni narodowych. Szef Kuchni GARDENcity – Tomasz Zdrenka przygotowuje na kolejne wieczory dania kuchni polskiej, włoskiej, meksykańskiej, orientalnej oraz burgery. Dostępny będzie również bar z napojami orzeźwiającymi.

Tematyczne weekendy

- W tym roku stawiamy na projekty tematyczne. Pięć wakacyjnych weekendów będzie zarezerwowanych na festyny sportowe, naukowe czy historyczne – informuje Karolina Nawrot.

30.06.-1.07 Ogólnopolski Konwent Blogosfery Ogrodniczej
8.07 Sportowy weekend
15.07 Weekend miłośników gier
22.07 Weekend edukacyjny
29.07 Weekend historyczny
05.08 Weekend majsterkowiczów „Maker space”

Lato na Targach to letnia akcja skierowana do poznańskiej społeczności lokalnej, organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie już po raz piąty. Targowy ogród zamienia się w miejską plażę z leżakami, placem zabaw i codziennymi animacjami. W programie znajduje się też letnie kino plenerowe i cykl tematycznych projektów weekendowych.

23 czerwca - 27 sierpnia | codziennie od godz. 10:00 | hol południowy, ul. Głogowska 14

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Więcej na www.latonatargach.pl