Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

„Europa w Twoim domu
Galeria„Europa w Twoim domu" [HOME VISIT EUROPE] berlińskiej grupy Rimini Protokoll na Malta Festival Poznań 2015 / fot. M. Zakrzewski

Rimini Protokoll z projektem „Europa w Twoim domu" [HOME VISIT EUROPE], którego koproducentem jest Malta Festival Poznań wyruszyło w trasę po Stanach Zjednoczonych.

Do tej pory udało się zrealizować projekt w 22 miejscach na świecie, odwiedzić 471 prywatnych mieszkań w całej Europie, pojechać z nim do Moskwy i Kairu oraz upiec 500 ciast!

20 stycznia 2017 roku projekt HOME VISIT USA miał swoją premierę w Santa Barbara w Kalifornii w Muzeum Sztuki Współczesnej. [ZOBACZ RELACJĘ]

W 2015 uczestnicy festiwalu Malta mogli wziąć udział w moderowanej towarzyskiej grze w kilkunastu prywatnych mieszkaniach poznaniaków [ZOBACZ DOKUMENTACJĘ I WYNIK GRY], którzy zgłosili się do projektu. Na zaproszenie gospodarza usiedli przy wspólnym stole i zastanawiali się nad przyszłością Starego Kontynentu. W splocie osobistych anegdot z wypowiedziami na temat mechanizmów politycznej wspólnoty, skonfronotwali swoje lęki, nadzieje i fantazmaty europejskie. Sytuacja towarzyska z dyanmika pytań i odpowiedzi stworzyła dramaturgię całego spektaklu.

Rimini Protokoll tworzą: Helgard Haug, Stefan Kaegi i Daniel Wetzel. Realizują projekty na granicy teatru, performansu, live-art i sztuk wizualnych, w które angażują także osoby niezwiązane zawodowo z teatrem – tzw. „ekspertów". Uważani za prekursorów teatru dokumentalnego, są laureatami Europejskiej Nagrody „Nowe Rzeczywistości Teatralne" i Srebrnego Lwa na Festiwalu Teatralnym, odbywającym się w ramach Biennale w Wenecji. W 2012 roku Stefan Kaegi był kuratorem maltańskiego Idiomu Akcje Azjatyckie / Asian Investments; w programie festiwalu znalazł się wtedy spektakl Rimini Protokoll Bodenprobe Kazachstan.

Spektakl powstał na zamówienie i jest specjalną koprodukcją europejskiej sieci teatrów i festiwali House on Fire (HoF), której członkiem jest Malta Festival Poznań.