Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

okładka książki JOINED FORCES. AUDIENCE PARTICIPATION IN THEATRE
Galeriaokładka książki JOINED FORCES. AUDIENCE PARTICIPATION IN THEATRE

Najnowsza publikacja House on Fire* pod redakcją Anny R. Burzyńskiej przedstawia i analizuje różne sposoby udziału widza w teatrze, łącząc je z problemami uczestnictwa w demokracji. Jacques Rancière, jeden z najszerzej komentowanych francuskich myślicieli, podkreśla wagę i obecność, najbardziej tajemniczego i potencjalnie niebezpiecznego, a w rzeczywistości najważniejszego uczestnika spektaklu: publiczności. Zajmowanie się teatrem jest zawsze politycznym gestem, artyści pytając o praktyki uczestnictwa w nim, proszą o możliwości dokonywania zmian zarówno w sztuce, jak i w polityce.

W książce znajdziemy m.in. tekst Lotte van den Berg, kuratorki zeszłorocznego Idiomu festiwalu Malta „Paradoks widza” czy członków grupy Rimini Protokoll.

Artyści wychodzą naprzeciw oczekiwaniom widza, pragną, by stali się widzialni: oddają im głos, wchodzą z nimi w dialog, zapraszają do współuczestnictwa w działaniu. Wszystko, aby wyzwolić publiczność.

Joined forces składa się z czterech wywiadów i dziesięciu esejów, analizy różnych przypadków, manifestów i anty-manifestów teatralnych napisanych przez twórców, kuratorów, krytyków i badaczy. Przedstawiają różne przykłady udziału widowni w teatrze, łącząc je z problemami uczestnictwa w demokracji i sztuką społecznie zaangażowaną.

--------------------------------------
Publikacja House on Fire 2016
Wydawca: Alexander Verlag
Współpraca: Live Arts Development Agency

Autorzy: Ophelia Patricio Arrabal, Elena Basteri, Lotte van den Berg, Roger Bernat, Justine Boutens, Anna R. Burzyńska, Adam Czirak, Johanna Freiburg, Helgard Haug, Stefan Kaegi, Tobi Müller, Dominique Nduhura, Antoine Pickels, Adelheid Roosen, Tom Sellar, Roberto Fratini Serafide, Jan Sowa, Bastian Trost, Miriam Tscholl, Tea Tupajić, Ana Vujanović, Daniel Wetzel, Wojtek Ziemilski

Zainteresowanych kupnem publikacji prosimy o kontakt z sekretariatem Fundacji Malta office@malta-festival.pl lub prosimy bezpośrednio złożyć zamówienie pod adresem sklepik@malta-festival.pl. Koszt książki to 14,90 €, możliwa płatność w PLN. Całość publikacji w języku angielskim.

Joined Forces. Audience Participation in Theatre jest trzecią publikacją z serii Performing Urgency na zlecenie międzynarodowej sieci House on Fire wspieranej przez Program Kultura Unii Europejskiej.

*Malta Festival Poznań jest członkiem House on Fire, międzynarodowego projektu zrzeszającego europejskie instytucje kultury, sieć koprodukuje nowe spektakle oraz organizuje interdyscyplinarne wydarzenia tematyczne podejmujące istotne zagadnienia, takie jak: różnorodność kulturowa, związki ekonomii i polityki ze sztuką, Stany Zjednoczone Europy, jednostka wobec wspólnoty.