Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Klaudyna Schubert
Galeriafot. Klaudyna Schubert

Przyszłoroczny kurator Jan Lauwers wraz z zespołem Needcompany odwiedził Maltę, zaczynamy pracę nad kolejną edycją festiwalu.

Zespół Needcompany powstał w 1986 roku z inicjatywy Jana Lauwersa i Grace Ellen Barkey. Od lat rezydują w Brukseli, ale są grupą międzynarodową, podróżują po całym świecie, dając rocznie około 200 przedstawień. Początkowo zespół miał nosić nazwę Love Theatre, ale okazało się, że w Nowym Jorku działał już pod tą nazwą inny teatr. Miłość nie wypadła wprawdzie nigdy poza rdzeń zainteresowań Lauwersa, ale to jej poszerzona definicja – potrzeba uwagi, spotkania i towarzystwa drugiego człowieka – wskazała kierunek dla nazwy grupy. I tak hasło „I need company” przełożyło się na kultową już formułę Needcompany.

Zespół Needcompany pojawił się już dwukrotnie na Malcie w 2010 r. z tryptykiem Sad Face, Happy Face i 2013 r. ze spektaklami Mush-room oraz Marketplace 76. Pokazano również film dokumentalny o grupie, I Want (No) Reality Any Brzezińskiej.

Przeczytaj rozmowę z Janem Lauwersa i Maartenem Seghersem z Needcompany w Gazeta Wyborcza