Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria

27. edycja Festiwalu Malta w Poznaniu była wyjątkowa ze względu na solidarność, którą okazali widzowie oraz artyści w obliczu kryzysu finansowego, w jakim się znalazł ten zasłużony dla polskiej i międzynarodowej kultury festiwal po utracie przyznawanych dotychczas dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ponad 100 przedmiotów trafiło na Aukcję na rzecz Festiwalu „Malta”, którą zainicjował reżyser animacji Mariusz „Wilk” Wilczyński. Przedmioty można było wylicytować m.in. na portalu charytatywni.allegro.pl i na żywo na placu Wolności w Poznaniu z udziałem Jana Peszka, Arkadiusza Jakubika czy Izabelli Gustowskiej.

Aukcja na rzecz Fundacji Malta będzie miała filmową odsłonę dzięki gościnności. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym 5 sierpnia o godz. 14:15 w miasteczku festiwalowym Black Red White Cafe.

Wśród licytowanych przedmiotów przekazanych przez wybitnych przedstawicieli kina, na aukcji w Kazimierzu Dolnym znajdziemy m.in. statuetkę Agnieszki Holland z Festival del Cinema Europeo, zagraniczną wersję plakatu z filmu „Drogówka” z autografem Wojciecha Smarzowskiego, dvd „Zjednoczone stany miłości” z autografem Magdaleny Cieleckiej, książkę „Flirtując z życiem” z autografem Danuty Stenki oraz słoik miodu z pasieki ojca aktorki, replikę klawiatury Paderewskiego z filmu Łukasza Barczyka „Hiszpanka” przekazaną przez Macieja Szwarca, kopertówkę Brzozowski&Paprocki od Mai Ostaszewskiej. Wyjątkowymi „sytuacjami” do wylicytowania będą: kolacja w towarzystwie Andrzeja Chyry, Jerzego Skolimowskiego oraz Mateusza Kościukiewicza, rola statysty na planie filmu Jacka Bromskiego oraz obecność na planach filmowych u Pawła Pawlikowskiego, Agnieszki Holland i Borysa Lankosza.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to miejsce spotkań twórców różnych dziedzin sztuki z widzami, miejsce swobodnej dyskusji, wymiany poglądów w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku. Cieszymy się, że Publiczność Festiwalowa w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą będzie miała możliwość wparcia Festiwalu Malta a jednocześnie wzbogacenia się o atrakcyjne przedmioty i doświadczenia dzięki zaoferowanym przez filmowych przyjaciół Malty darom, które zostaną poddane licytacji.

Obecność na aukcji w Kazimierzu Dolnym zapowiedzieli m.in. Mariusz Wilczyński, Andrzej Chyra i Jacek Bromski. Zapraszamy 5 sierpnia o godz. 14:15 do miasteczka festiwalowego Black Red White Cafe, ul. Nadwiślanska 9. Prowadzenie Grażyna Torbicka oraz Karol Działoszyński. Wstęp wolny.