Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

projekt: Bękarty
Galeriaprojekt: Bękarty

My, czyli kto? – identyfikacja Malta Festival Poznań 2017

„My, Naród” – słowa wypowiedziane przez Lecha Wałęsę 15 listopada 1989 r. w amerykańskim Kongresie – nawiązywały do pierwszych słów Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki i były wyraźnym opowiedzeniem się za wartościami społeczeństwa demokratycznego, w którym liczy się głos każdego obywatela. Identyfikacja wizualna tegorocznej Malty zachęca do ponownego odczytania sensu tego hasła. Jej głównym motywem są słowa ustanawiające wspólnotę: „My, Naród”; „My Bałkany”; „My Wschód”; „My, Europa”; „My, Inni”. Gest przekreślenia nie oznacza negacji, ale podważenie ich totalizującego charakteru. Pary pojęć można interpretować na wiele sposobów. Mogą być dopełnieniem, określającym to, jak definiujemy zbiorową tożsamość, ale też dwoma antagonistycznymi względem siebie ideami. Współczesna rzeczywistość społeczno-polityczna wytwarza szum informacyjny, dlatego chcemy wspólnie zastanowić, co znaczą w kontekście Polskim i Europejskim dziś, porozmawiać o tożsamości, obcości i powracaniu historii, które już przeżyliśmy.

Komunikacja wizualna festiwalu została zaprojektowana przez Bękarty, Marcina Matuszaka i Krzysztofa Ignasiaka. Strona internetowa malta-festival.pl zbudowana jest przez Huncwot w nowoczesnym systemie HTML5 responsive design, który umożliwia dostosowanie jej do różnorodnych urządzeń elektronicznych.