Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Nie udałoby się nam powołać republiki Malty, gdyby nie wsparcie wielu osób, instytucji, firm, mediów i organizacji. Byliście i jesteście z nami, a nasza radość, duma i wdzięczność jest ogromna!

Przede wszystkim dziękujemy wszystkim artystom i aktywistom, którzy swoją obecnością, sztuką i rozmową stworzyli tegoroczną „Maltę”.

„Żonglując powszechnymi dziś sloganami o rozpadającej się Europie, barbarzyńcach i podlewając to wszystko patosem Olafa Trygvasona E.Griega, Laibach przeprowadził efektowną wiwisekcję współczesnego populizmu, wymownie pozostawiając interpretację publiczności” – Cyprian Łakomy, Finał Malty w aurze sukcesu, „Głos Wielkopolski”.

„Dyskusje z Adamem Michnikiem czy Sławomirem Sierakowskim, koncerty, przedstawienia teatralne, performance. Do tego warsztaty jogi, animacje dla dzieci nieco mądrzejsze niż malowanie twarzy i puszczanie baniek mydlanych. Kto ma ochotę po prostu odpocząć – kładzie się na poduchach lub buja w hamaku. Kto chce coś zjeść – posila się w food trucku. Tak wygląda generator Malta na poznańskim pl. Wolności, odprysk – nie wiem czy nie najważniejszy z punktu widzenia tzw. przeciętnego poznaniaka – festiwalu Malta” – Marcin Wesołek, Takiego placu Wolności chcę, „Gazeta Wyborcza Poznań”.

Osobno podziękowania kierujemy w stronę kuratorów, Olivera Frljicia oraz Gorana Injaca. To Wasza odważna postawa sprawiła, że w Polsce ponownie odbyła się dyskusja o roli teatru i wolności sztuki.

„Frljicia kochają lub nienawidzą za to, że wyciąga na wierzch i demaskuje w skrajnie wyostrzony sposób to, na co większość przymyka oczy. Pełni rolę błazna, kosmopolitycznego Stańczyka” – Jacek Cieślak, Odwieczne prawo błazna, „Rzeczpospolita”.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Poznania i Prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi oraz Samorządowi Województwa Wielkopolskiego i Marszałkowi Markowi Woźniakowi za pomoc finansową, wsparcie i wiarę we wspólny cel.

Dziękujemy naszym sponsorom: firmie Robot Gentleman, Kulczyk Investments, Tempus Leasing oraz Międzynarodowym Targom Poznańskim. Wasze wsparcie pomogło zrealizować ten festiwal w formie, którą zaplanowaliśmy.

Spóźnienia, kolizje, trudności komunikacyjne nie dotyczą naszego festiwalu dzięki Toyota Polska i Toyota Bońkowscy, naszym partnerom logistycznym.

Nie sposób policzyć wszystkich zapowiedzi, relacji i recenzji, dotyczących festiwalu, które pojawiały w mediach. Dziękujemy patronom medialnym: „Gazecie Wyborczej”, radiu Tok.fm, tygodnikowi „Polityka”, magazynom: „Aktivist”, „Czas Kultury” i „Didaskalia” oraz telewizji Arte po polsku za rzetelność, obiektywność, kreatywność, doskonały warsztat i bycie w stu miejscach na raz!

Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom i współorganizatorom: Centrum Kultury ZAMEK, Estradzie Poznańskiej, Kinu Muza, Teatrowi Ósmego Dnia, Scenie Roboczej, Auli Artis, Art Stations Foundation, School of Form, Concordii Design, Czapski Art Foundation oraz wielu innym instytucjom kultury współtworzącym tegoroczną „Maltę”. Dziękujemy też Poznańskiemu Rowerowi Miejskiemu, który otworzył z nami festiwal, firmie Dekoma, której tkaniny uczyniły plac Wolności miejscem, gdzie chce się być, Winosferze, zapewniającej wino festiwalowe i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by wspólny festiwalowy czas był niezapomniany.