Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Rzecznik Rządu, Rafał Bochenek, zapytany na poniedziałkowej (5.06.2017r.) konferencji prasowej o to, czy powodem wstrzymania dotacji dla festiwalu „Malta” jest osoba reżysera „Klątwy” Olivera Frljicia, odparł, że „być może akurat warunki konkursu się zmieniły i dlatego wnioskodawca nie dopełnił formalności, przez to takie wsparcie nie mogło być mu udzielone”.

Informujemy, że Fundacja Malta dopełniła wszelkich formalności wymaganych do podpisania aktualizacji tegorocznej 27. edycji festiwalu „Malta”, a zasady konkursu nie mogły ulec zmianie, ponieważ został on rozstrzygnięty wiosną 2016 r. Realizowany program Malta Festival Poznań 2017 jest zgodny ze złożonym i ocenionym pozytywnie wnioskiem dotacyjnym w ramach, ogłoszonego w 2015 roku, konkursu ministerialnego „Wydarzenie artystyczne. Teatr i taniec”, który zakończył podpisaniem 7 czerwca 2016 roku umowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na dofinansowanie Malta Festival Poznań 2017 w wysokości 300 tysięcy złotych. Tym samym MKiDN zaakceptowało osobę Olivera Frljicia na stanowisku kuratora Festiwalu „Malta” i pozostałe założenia programowe. 
Do tej pory Fundacja Malta nie otrzymała żadnego oficjalnego stanowiska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie wstrzymania dotacji.

Załączamy dowód w postaci skanów części dokumentów złożonych do MKiDN przez Fundację Malta: wniosku złożonego listopadzie 2015 r. i aktualizacji złożonej w lutym 2017 r.