Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Żelazne Waginy
GaleriaŻelazne Waginy

27. edycję Festiwalu otworzy parada na orkiestrę i rowery, Bike Bands Opening, pod wodzą Łukasza L.U.C Rostkowskiego. 16 czerwca o g. 19:00 na Placu Adama Mickiewicza, po krótkim występie Orkiestry Romskiej wskoczymy na platformy i rowery, po to by w rytmach funky, folu i hip-hopu wyruszyć w 6 kilometrową trasę z Rebel Babel Ensamble, Orkiestrą ze Słupcy, Orkiestrą z Koła, Tsigunz Fanfara Avantura oraz bębniarzem Maciejem Mustafą Giżejewskim. Na zakończenie parady usłyszymy koncert wszystkich orkiestr oraz solistów: Bisza i Bovskiej. Wstęp na Bike Bands Opening i muzyczny finał na Placu Wolności jest wolny!

Przez kolejne dni scena w Generatorze Malta będzie tętniła życiem i wibrowała od dźwięków. Fani Boba Dylana nie mogę przegapić koncertu Dylan.pl. To projekt Filipa Łobodzińskiego, który odkryje przed nami nowe twarze legendarnego pieśniarza i poety, zeszłorocznego laureata Nagrody Nobla. Trójmiejska grupa Tymon & The Transistors zaprezentuje materiał z płyty Zatrzymaj wojnę!. Znalazły się na niej antywojenne utwory, napisane przez m.in. Bułata Okudżawę, Włodzimierza Wysockiego czy grupę Republika. Żelazne Waginy, czyli żeńska formacja z Pożaru w Burdelu, pokaże jak rodzi się kobiecy punk, a Arkadiusz Jakubik czyli Dr Misio porwie nas znakomitymi tekstami i charyzmatyczną osobowością.
 
W weekendowe wieczory zapraszamy na sety Silent Disco, bez których trudno sobie wyobrazić festiwal . Nie możemy doczekać się nocy 17/18 czerwca, kiedy do zabawy porwą nas Michał Nogaś, Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska, czyli uwielbiany przez poznaniaków NOS.
 
Na finał festiwalu zaplanowaliśmy spotkanie z legendą muzyki industrialnej. Słoweńska grupa Laibach zagra otwarty, plenerowy koncert z towarzyszeniem Orkiestry l’Autunno pod batutą Simona Dvoršaka. Będzie to polska premiera ich projektu The Sound of Music. 24 czerwca w Parku Wieniawskiego o g. 22:00. Wstęp wolny!