Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

kadr z filmu
Galeriakadr z filmu

Bloki przez dekady budziły ambiwalentne emocje, były zarówno obiektem marzeń, jak i miejscem, z którego się ucieka. Dlatego na ich przykładzie można prześledzić przemiany powojennej Polski.

Zapraszamy na poznańską, otwartą premierę filmu dokumentalnego „Bloki”. To pierwszy długometrażowy, szeroki i wieloaspektowy obraz poświęcony budownictwu mieszkaniowemu w Polsce od roku 1956 do współczesności. Składają się na niego między innymi wywiady z architektami – najważniejszymi twórcami znanych polskich osiedli, lokatorami, krytykami architektury i historykami.

Po seansie odbędzie się rozmowa z autorami filmu: Konradem Królikowskim – autorem wystaw multimedialnych, twórcą wideo, autorem muzyki oraz Martą Zabłocką – dziennikarką Polskiej Agencji Prasowej, reportażystką, podróżniczką.

Pokaz filmu odbędzie się w ramach kursu „Akademia Miasta. Blokowiska”, który jest częścią programu „Szkoła widza”. To bezpłatny kurs dla wszystkich, którzy kochają miasto i pragną je rozwijać. Zobacz galerię zdjęć z interwencji miejskiej na Os. Piastowskim Nić Porozumienia.

Poznańska premiera filmu „Bloki”, 3.12, g. 18:00, Fundacja Malta, ul. Ratajczaka 44, I p. Wstęp wolny