Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Europa w Twoim domu / Rimini Protokoll w ramach HoF i Malta Festival Poznań 2015
GaleriaEuropa w Twoim domu / Rimini Protokoll w ramach HoF i Malta Festival Poznań 2015

HOUSE ON FIRE to wieloletni projekt, który rozpoczął się w latach 2012-2017, wspierany przez Program Kultury Unii Europejskiej w latach 2007-2013, którego Malta Festival Poznań jest członkiem.

Jedną z głównych idei założycielskich projektu HOF było przekonanie o roli artystów w debacie publicznej na temat wyzwań społecznych, środowiskowych i politycznych, zwłaszcza poprzez teatr polityczny, zaangażowany i dokumentalny. Dzięki House on Fire organizacje europejskie współpracowały ze swoim wsparciem dla tak zwanego "Reality Trend" w celu rozwijania krytycznego potencjału sztuki wytwórczej w kontekście europejskim.

Słowo "dom" w tytule oznacza trwałość wspierania sztuki i artystów, a także świata, w którym żyjemy. "Ogień" oznacza pilność i pasję, która napędza tworzenie artystyczne, a także pilną potrzebę rozwiązywania problemów na całym świecie. House on Fire prowadzony przez artystów, kuratorów i teoretyków, współtworzył i przedstawił 87 międzynarodowych kreacji artystycznych, współorganizował 10 programów tematycznych i opublikował serię książek pt. "Performing Urgency". Jednak w trakcie realizacji projektu Europa znalazła się w coraz większym chaosie. W tym sensie, jak zauważył jeden z programistów, tytuł House on Fire okazał się "proroczym".

Niniejsze sprawozdanie zawiera przegląd House on Fire i otwiera dyskusję, co europejski projekt może zaoferować artystom i społeczeństwom w czasach, kiedy coraz więcej pojawia się nagłych problemów.

Raport został wydany przez Lonneke van Heugten, który uczestniczył w kilku spotkaniach House on Fire w ramach badań nad doktoratem w zakresie relacji między europejską polityką kulturalną a praktykami teatralnymi.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem TUTAJ.