Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Jaki jest wynik równania: dzieci + przestrzeń miasta? Kuratorki programu Wolno Dzieciom od lat udowadniają, że rozwiązań może być nieskończenie wiele, ponieważ nieskończenie wielka jest wyobraźnia najmłodszych. W tym roku skoczymy na bombę w sam środek festiwalowego programu. Namieszamy, naplączemy, narobimy smaka i niezłego hałasu bo na „Malcie” Wolno Dzieciom!

Wraz z zaproszonymi artystami dzieci wejdą do świata dźwięków, ruchu, obrazów, jedzenia i słów oraz poznają narzędzia, które pozwolą na pokojowy podbój świata. Dzięki współpracy z Humans of Aleppo i kolektywem Cirrus Ferrus uczniowie podstawówek stworzą projekty na rzecz życia w zgodzie. Zwieńczeniem ich działań będzie „Manifest-akcja”, na której wyśpiewamy i wytupiemy pacyfistyczną pieśń.

W weekendy Teatr Blum za sprawą spektaklu „Ty i Ja” zabierze nas na spotkanie własnego „Ja” z innymi, a z Mają Brzozowską poznamy filmowe historie dzieci nie-byle-jakich i spożytkujemy je jako materiał artystycznych warsztatów o zmianie i odwadze. Na najmłodszych czeka też przygoda z pierwszymi próbami negocjacji przy okazji warsztatów przygotowanych przez Czytogruszkę.

Na placu Wolności powstanie przestrzeń warsztatowa wymarzona do przeżywania dziecięcej frajdy, a w niej: stos baśni, kocioł ubrań do przebierania, gry wielkoformatowe, tipi, baldachimy oraz wiele innych elementów. Strefa Wolno Dzieciom będzie otwarta codziennie, czuwać nad nią będą animatorzy wyposażeni w moc patentów na dobrą zabawę.