Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Bombka z podpisem Marii Kaczyńskiej, fot. M. Zakrzewski
GaleriaBombka z podpisem Marii Kaczyńskiej, fot. M. Zakrzewski

To nie będzie zwyczajna aukcja. Nie tylko dlatego, że wśród autorów licytowanych przedmiotów są m.in. noblista John Maxwell Coetzee, słoweński Laibach, kultowa flamandzka grupa teatralna Needcompany, wybitni polscy kompozytorzy i muzycy: Paweł Mykietyn, Paweł Szymański, Bartek Wąsik, artyści wizualni i graficy: Piotr C. Kowalski, Stanisław Fijałkowski, Twożywo, pisarze, muzycy i projektanci mody, czy instytucje – m.in. warszawski Nowy Teatr i berliński teatr Hebbel am Uffer.

To także ostatni w tym roku akcent 27. edycji Malta Festival Poznań, o której było głośno za sprawą wstrzymania przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanej festiwalowi dotacji. Powodem było zaproszenie przez organizatorów do współpracy Olivera Frljicia. Choć szum wokół sprawy ucichł, nadal jest ona nierozwiązana, a festiwal zmaga się z trudną sytuacją finansową. Dlatego Malta zaprasza na drugą odsłonę aukcji zainaugurowanej w czerwcu w Poznaniu z inicjatywy rysownika i animatora Mariusza „Wilka” Wilczyńskiego.

Będzie można wylicytować m.in. bombkę z podpisem Marii Kaczyńskiej, płytę z autografem Wacława Zimpla, box z filmami 12. edycji Nowych Horyzontów od Romana Gutka, śnieżną kulę z tęczą z placu Zbawiciela przekazaną przez Pawła Potoroczyna, ilustracje Piotra Dumały, krzesło reżyserskie od Jowity Budnik, grafikę „Emanacje słabości” nieistniejącej już grupy Twożywo, kostium Odetty ze spektaklu „Francuzi” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, fragment partytury elektronicznej opery „Czarodziejska góra” Pawła Mykietyna, garnitur uszyty na miarę przez Tomasza Ossolińskiego, suknię Ewy Puszczyńskiej z Opus Studio, w którą ubrała się na galę Oscarową „Idy”, czy reprint plakatu z wystawy Laibach w Zagrzebiu w 1983 r. Hitem aukcji może być kilkudaniowy obiad przygotowany przez Monikę Strzępkę i Pawła Demirskiego.

ZOBACZ katalog z przedmiotami do wylicytowania.

Zapraszamy wszystkich kolekcjonerów, osoby szukające oryginalnego prezentu pod choinkę i wszystkich, którzy symbolicznie – w imię obrony wolności słowa i twórczości – chcieliby włączyć się w aukcję i pomóc Malcie.

Wstęp wolny
1 grudnia, g. 18:00, Winosfera, ul. Chłodna 31, Warszawa