Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

projekt grafik: Michał Łuczak
Galeriaprojekt grafik: Michał Łuczak

Od ponad 10 lat cieszymy się ze współpracy z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, która organizuje projekt Stary Browar Nowy Taniec. Podczas tegorocznej edycji projektu spotykamy się w praktyce i praktykujemy spotkanie – kuratorów, choreografów, artystów i publiczności z całego świata.

W tym roku w Starym Browarze podążymy śladami Yanki Rudzkiej – słynnej polskiej choreografki, uznawanej za jedną z najważniejszych artystek tańca modern. Materiałem wyjściowym dla Zaczynu są niestylizowane tradycyjne tańce: polski oberek i brazylijska samba de pé oraz towarzyszące im narracje. W czasie festiwalu będzie można uczestniczyć w pierwszym w Polsce sympozjum na temat twórczości Yanki Rudzkiej, w której wezmą udział m.in.: Lia Robatto, asystentka i solistka tancerki oraz prof. Maria Claudia Alves Guimarães, badaczka życia Rudzkiej.

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec Na Malcie obejrzymy także spektakl Everything You have is Yours? o skomplikowanej izraelskiej tożsamości, a także projekt Matki ze stali, którego bohaterem jest płacz w sytuacji performatywnej. Polecamy także projekt Think Tank Choreograficzny poświęcony praktykom, strategiom i narzędziom rozwijanym w tańcu współczesnym. W ramach projektu odbędą się polskie premiery wykładów performatywnych walk+talk oraz spotkania Nobody’s Business poświęcone lokalnej i międzynarodowej wymianie praktyk i metod w sztukach performatywnych. Najmłodszych widzów zapraszamy na spektakl-instalację Dookoła, którego festiwal „Malta” jest koproducentem.

Kuratorką programu Stary Browar Nowy Taniec jest Joanna Leśnierowska, a współautorem tegorocznej edycji Mateusz Szymanówka.