Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Zenon Laskowik i Ojciec Tomasz Dostatni na spotkaniu w Auli Artis, fot. Jakub Wittchen
GaleriaZenon Laskowik i Ojciec Tomasz Dostatni na spotkaniu w Auli Artis, fot. Jakub Wittchen

W co wierzymy i czy można wyobrazić sobie pełne życie bez wiary? Czy wiara musi wiązać się z religią? Jak zadawać pytania o sens i odważyć się definiować go niezależnie od gotowych ideologii i doktryn? Gdzie szukają na nie odpowiedzi artyści i filozofowie? Co łączy wiarę z podejmowaniem ryzyka i wolnością? Czy może ona być także świadomym gestem opowiedzenia się wobec rzeczywistości społeczno-politycznej?

Zapraszamy na cykl rozmów „Skacząc w wiarę”, których gospodarzem jest Dominikanin, Ojciec Tomasz Dostatni. Co miesiąc, od października 2017 do maja 2018 spotykamy się m.in. w Fundacji Malta, Auli Artis i Kinie Muza z artystami, filozofami i duchownymi. Wśród dotychczasowych gości m.in. Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland, ks. Adam Boniecki, Zenon Laskowik.

Debaty są wprowadzeniem do wiodącego tematu 28. edycji Malta Festival Poznań. W ramach programu „Skok w wiarę” kuratorzy z belgijskiego kolektywu Needcompany Grace Ellen Barkey, Jan Lauwers i Maarten Seghers będą pytać o ludzką potrzebę duchowości i sposoby jej realizowania, o rolę religii we współczesnej Europie oraz o to jak ustanawiamy własne systemy wartości i gdzie szukamy sensu w coraz bardziej chaotycznym świecie.