Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Inżynierowie oporu zawładną dziś Poznaniem! Industrialne brzmienie połączone z klasyczną instrumentacją, gra symbolami, konwencją, ironia przeplatająca się z patosem - Laibach przygotowuje się do występu!

Ten zespół lubi prowokować a jego twórczość wymyka się sztywnej kategoryzacji. Każdą kolejną płytą, widowiskiem i wywiadem artyści wyrażają sprzeciw wobec nacjonalizmu i nieufność w stosunku do systemów: politycznych, społecznych i estetycznych. Laibach dokonuje recyklingu symboli i motywów z historii kultury oraz europejskich totalitaryzmów.

Koncert w Parku Wieniawskiego będzie wydarzeniem interdyscyplinarnym, łączącym industrialne brzmienie i spektakularną oprawę wizualną z klasyczną aranżacją orkiestrową.

„Chłodna elektronika kontrastowała z błyszczącymi dęciakami, rockową perkusję wspierał nieoszczędzający się kotlista, skrzypce przenikały się z chórem, a nad wszystkim unosił się niepodrabialny wokal Milana Frasa” – opisywał majowy koncert Laibacha w Zagrzebiu, Jędrzej Słodkowski w „Gazecie Wyborczej”.

Polska premiera The Sound of Music została przygotowana we współpracy zespołu z poznańską Orkiestrą Kameralną l’Autunno pod gościnną dyrekcją Simona Dvoršaka. Usłyszymy m.in. aranżację pieśni powstańczej Andrzeja Panufnika „Warszawskie dzieci”, militarny przebój „Tanz mit Laibach”, a także covery piosenek z musicalu „The Sound of Music”, które artyści wykonali podczas słynnej trasy koncertowej w Korei Północnej w 2015 roku.

Koncert o g. 22 w Parku im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Pół godziny wcześniej podsumujemy akcję Zostań Ministrem Kultury. Bądź z nami! Wstęp wolny.