Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Fundacja Malta
Galeriafot. Fundacja Malta

Znamy zwycięzców Open call „Wyobraź sobie mur”. Spośród 30 projektów wybraliśmy dwa, które włączymy w tegoroczny program Generatora Malta. Zwracaliśmy uwagę na to, czy zaproponowane działania będą interaktywne, wpiszą się w społeczny charakter Generatora Malta i specyficzną przestrzeń placu Wolności.

Projekty, które zostaną zrealizowane podczas Malta Festival Poznań 2017 to:

1) Tunel zależności zgłoszony przez Monikę i Huberta Wińczyków oraz Magdalenę Mellin – przedsięwzięcie partycypacyjne, które nie unika próby przedefiniowania pojęcia muru i stworzenia z niego przestrzeni negocjowania znaczeń; „Tunel zależności” zachowuje także ciągłość z projektem, który już wpisał się w tkankę społeczną Poznania (projekt "mono_kamizelka")

2) „Od kuchni strony zgłoszony przez Zofię i Katarzynę Małkowicz – czyni prywatne publicznym i wpisuje się tym samym w nurt działań „codziennych”, niosących ze sobą znaczenie dla całej społeczności, w których jednostka funkcjonuje; wprowadza czynności jedzenia-gotowania w sferę negocjacji wartości i możliwości, jakie posiada wspólnota.

Wszystkim osobom, które zgłosiły swoje pomysły, dziękujemy za udział w kształtowaniu dyskusji wokół potencjału Muru jako miejsca wydarzeń artystycznych i zmian społecznych.