Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

 „Naszym obywatelskim obowiązkiem jest przyjrzeć się czasowi, w którym marzenia przestały wystarczać lub przestały być dozwolone” – mówią twórcy The Republic of Slovenia.
Spektakl powstał w teatrze Slovensko Mladinsko Gledališče na 25. rocznicę odzyskania przez Słowenię niepodległości. Ta stworzona z rozmachem inscenizacja odtwarza trzy sytuacje z czasów wojny na Bałkanach w latach 90. Opowiada o niechlubnych momentach w historii kraju – zaangażowaniu państwa w nielegalny handel bronią i korupcji polityków, którzy siedzą przy okrągłym stole, bawiąc się bronią i ludzkimi losami. Autorzy spektaklu chcą pozostać anonimowi, by – jak wyjaśnia Goran Injac, kurator „Malty” i dyrektor artystyczny Slovensko Mladinsko Gledališče – ich wizerunek nie przesłonił idei projektu. The Republic of Slovenia będzie grany 17 i 18 czerwca o g. 19 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Spotkanie z Goranem Injacem dziś o g. 13 na placu Wolności poprowadzi Michał Nogaś.