Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Zenon Laskowik, fot. K PICTURES
GaleriaZenon Laskowik, fot. K PICTURES

Czwartym gościem debat wprowadzających do tematu festiwalu Malta w 2018 „Skok w wiarę” będzie polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, listonosz, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu „Tey” w Poznaniu, dyrektor artystyczny Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. – Zenon Laskowik.

Spotkanie odbędzie się 22 stycznia 2018 roku o g. 18:00 w Auli Artis (ul. Kutrzeby 10), obowiązywać będą bezpłatne wejściówki dostępne w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44) w dwóch pulach 12 stycznia oraz 17 stycznia.

O kondycji duchowej Polaków, o zaangażowaniu w świat, o wrażliwości, międzyludzkiej solidarności i konieczności dialogu rozmawiać będziemy podczas najbliższych spotkań w ramach cyklu debat „Skacząc w wiarę”, których gospodarzem jest dominikanin, Ojciec Tomasz Dostatni. Do tej pory gośćmi spotkań byli Olga Tokarczuk, ks. Adam Boniecki i Agnieszka Holland.

Debaty są wprowadzeniem do Idiomu „Skok w wiarę”, który będzie wiodącym tematem Malta Festival Poznań 2018. Jego program przygotują Grace Ellen Barkey, Jan Lauwers i Maarten Seghers z belgijskiego kolektywu Needcompany.

Tematem Idiomu „Skok w wiarę”, głównej części programowej 28. edycji Malta Festival Poznań jest ludzka potrzeba duchowości i sposoby jej realizowania. Religie i proponowane przez nią koncepcje Boga są jedną z odpowiedzi na tę potrzebę, ale nie jedyną. Interesuje nas więc to, za czym człowiek się opowiada, co ustanawia jego system wartości, gdzie lokuje sens.

Spotkanie z Zenonem Laskowikiem będzie rejestrowane i dostępne na kanale YouTube.