Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria

Nostalgia Festival Poznań od dziesięciu lat prezentuje zjawiska współczesnej muzyki krajów Europy środkowej, wschodniej i południowej. W tym roku zapraszamy na specjalną, jubileuszową edycję festiwalu muzyki poświęconej „Pieśni wspólnej”.

Pieśń jest dla nas gatunkiem demokratycznym, egalitarnym i ahistorycznym, który może być rozumiany na wiele różnych sposobów, z których żaden nie będzie błędny. Punktem wyjścia do programowania Nostalgii było dla nas dzieło brytyjskiego tenora Johna Pottera – „Amores Pasados”, wydane przez wytwórnię ECM Records, z którą współpracujemy od początku istnienia festiwalu. W programie dwa wieczory koncertowe.

Festiwal odbędzie się dniach 16-18 listopada 2017 r. w Poznaniu. Pragniemy przypomnieć także publiczności popularną Café-chantant, gdzie przy akompaniamencie fortepianu zaprezentujemy polskie, XIX-wieczne tradycje wspólnego śpiewania.

Koncertom towarzyszyć będzie otwarty program pokazów audiowizualnych, prezentujący dokumenty i filmy fabularne poświęcone „pieśni wspólnej” oraz rozmów z artystami i warsztaty krytyki muzycznej z Meakultura. W tym roku spotkania i filmy odbywać się będą w Fundacji Malta a koncerty w Auli Artis. Na wieczory koncertowe obowiązywać będą bezpłatne wejściówki.

Szczegółowy program opublikujemy w połowie października na nostalgiafestival.pl.