Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski

„Jesteśmy bardzo podzieleni. I myślę, że te podziały wnikają z tego, że zapomnieliśmy skąd się wywodzimy. Każda próba dialogu zmienia się w obronę i atak. A tak zachowują się ludzie, którzy nie są pewni swoich zasad” – mówił podczas spotkania w Aula Artis ksiądz Adam Boniecki. O sytuacji i kondycji duchowej Polaków, tych wierzących i tych niewierzących, o tym czy jest „wiara i niewiara”, a także o obecności kościoła w mediach, z ks. Bonieckim rozmawiał Ojciec Tomasz Dostatni. Było to już drugie spotkanie z cyklu debat, które są wprowadzeniem do Idiomu „Skok w wiarę”, który będzie tematem Malta Festival Poznań 2018. Jego program przygotują Grace Ellen Barkey, Jan Lauwers i Maarten Seghers z belgijskiego kolektywu Needcompany.

Kolejne spotkanie odbędzie się 7 grudnia w Kino Muza w Poznaniu z Agnieszką Holland – Spotkanie z Agnieszką Holland i pokaz serialu „Gorejący krzew”. Druga pula wejściówek na spotkanie będzie dostępna 4 grudnia w Kinie Muza.

fot. Maciej Zakrzewski FotoTeatr