Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

www.arekjankowski.pl
Galeriawww.arekjankowski.pl

3 grudnia w Fundacji Malta odbyła się poznańska premiera filmu „Bloki”. Film jest pierwszym długometrażowym, szerokim i wieloaspektowym obrazem poświęconym budownictwu mieszkaniowemu w Polsce od roku 56 do współczesności. Składają się na niego między innymi wywiady z architektami – najważniejszymi twórcami znanych polskich osiedli, lokatorami, krytykami architektury i historykami. Nie jest to film tylko o architekturze. Bloki przez dekady były różnie postrzegane przez kolejne pokolenia Polaków, były obiektem marzeń i miejscem, z którego się ucieka. W filmie są zapisem przemian powojennej Polski. Jednymi z bohaterów są też poznańskie blokowiska.

Po seansie odbyła się rozmowa z twórcami: Konradem Królikowskim i Martą Zabłocką.

Konrad Królikowski, autor wystaw multimedialnych, twórca wideo, autor muzyki. Jako fotograf współpracuje z wydawnictwami w Polsce, realizuje zlecenia na terenie wielu krajów, również poza Europą. Z wykształcenia jest socjologiem, był pracownikiem Zakładu Socjologii Kultury Instytutu Socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego, współpracownikiem Polskiego Radia Szczecin. Jest aktywny artystycznie od końca lat osiemdziesiątych.

Marta Zabłocka, dziennikarka Polskiej Agencji Prasowej. Współpracownik w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Uczestniczka licznych warsztatów reportażu radiowego, studentka Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka artykułów publicystycznych, reportaży i wywiadów w prasie ogólnopolskiej. Podróżniczka.