Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Jakub Wittchen
Galeriafot. Jakub Wittchen

– Czym jest humor w życiu normalnego człowieka? – zaczął rozmowę o. Tomasz Dostatni, dominikanin. – Humor i dowcip jest wszystkim. Jak tego zabraknie, to znaczy, że człowiek umarł. Życie bez śmiechu można sobie wyobrazić, ale ja tego nie potrafię – odpowiedział Laskowik. Czwartym gościem debat wprowadzających do Idiomu festiwalu Malta – „Skoku w wiarę” był polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, listonosz, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu „Tey” w Poznaniu, dyrektor artystyczny Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. – Zenon Laskowik.

Jaki jest związek humoru z wiarą i wolnością? Czy ze wszystkiego można się śmiać? Czy moglibyśmy żyć bez dowcipu? Co to jest czarny humor i kto wyznacza mu granice? – Zróbmy wszystko na ten Nowy Rok, by nikt nas nie widział pośród zwłok – powiedział Laskowik, otrzymując prawdziwą owację na stojąco.

Debaty są wprowadzeniem do wiodącego tematu 28. edycji Malta Festival Poznań. W ramach programu „Skok w wiarę” kuratorzy z belgijskiego kolektywu Needcompany Grace Ellen Barkey, Jan Lauwers i Maarten Seghers będą pytać o ludzką potrzebę duchowości i sposoby jej realizowania, o rolę religii we współczesnej Europie oraz o to jak ustanawiamy własne systemy wartości i gdzie szukamy sensu w coraz bardziej chaotycznym świecie. Do tej pory gośćmi spotkań byli Olga Tokarczuk, ks. Adam Boniecki i Agnieszka Holland.

fot. Wittchen Jakub