Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Anna Różańska
Galeriafot. Anna Różańska
 • Opowieść o doświadczeniu bycia matką niepełnosprawnego dziecka. Justyna Tomczak-Boczko, aktorka i założycielka Teatru Y, opiekę nad chorym synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Być może dlatego czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

 • Teatr Ba-Q – grupa związana z Fundacją Barak Kultury powstała w 2009 roku. Połączyła swoimi realizacjami wiele artystycznych osobowości. Z Ba-Q współpracowali m.in. scenograf Piotr Tetlak, kompozytor Rafał Zapała, aktorzy: Małgorzata Walas-Antoniello i Hacen Sahraoui. Liderem Ba-Q jest Przemek Prasnowski aktor, reżyser i scenarzysta przez wiele lat związany z Teatrem Strefa Ciszy. Najważniejsze realizacje Ba-Q: „Schron” (premiera, Festiwal Malta 2009), „Ćma” (premiera 2012), „Szrot” (premiera, Festiwal Stara Gazownia 2012), „Toast” (premiera: Festiwal Teatralny Maski 2013), kabaret „Rezerwat” Barbarzyńcy PL (premiera Inwazja Barbarzyńców 2016)

  Justyna Tomczak-Boczko, aktorka i założycielka Teatru „Y”. Współpracowała z Teatrem Strefa Ciszy z Poznania. W roku 2005 zagrała główną rolę w „Król Ubu”, Guadalajara, Meksyk, w reżyserii Beto Ruiza. W tym samym roku zagrała główną rolę w filmie krótkometrażowym „Ojo por ojo”, w reżyserii Jose Luisa Fuentes. Kształciła się u wielu pedagogów i aktorów z Japonii, Brazylii, Francji, Danii, Meksyku oraz Polski. W roku 2011 przyszedł na świat jej syn, Jeremi Boczko, który jeszcze przed urodzeniem zaraził się wirusem cytomegalii. W związku z tym cierpi na małogłowie i kilka innych poważnych schorzeń. Od tej pory życie Justyny to ciągła walka o zdrowie syna.  

 • Tekst: Justyna Tomczak-Boczko
  Reżyseria: Przemek Prasnowski
  Scenariusz: Justyna Tomczak-Boczko, Przemek Prasnowski
  Obsada: Justyna Tomczak-Boczko
  Muzyka: Maciej Kuśnierz
  Kostiumy: Dorota Słomczyńska
  Wizualizacje: Hacen Sahraoui
  Ruch sceniczny: Adrian Rzetelski
  Produkcja: Fundacja Barak Kultury
  Partner projektu: Magiel Fitness Klub