Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Akademia Miasta. Prototyp 2016, fot. Fundacja Malta
GaleriaAkademia Miasta. Prototyp 2016, fot. Fundacja Malta
 • Diagnozowanie i projektowanie działań animacyjnych

  Centrum Praktyk Edukacyjnych

  Na warsztatach uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się jak diagnozować potrzeby lokalnej społeczności tak, aby działania animacyjne były adekwatne dla ich odbiorców i miejsc, dla których są planowane. Podczas ćwiczeń przyjrzymy się poszczególnym etapom pracy projektowej, zastanowimy czym jest animacja społeczna, przeanalizujemy wybrane projekty i poznamy narzędzia do prowadzenia diagnozy społecznej. Będziemy oglądać filmy, dyskutować i pracować w terenie na jednym z poznańskich osiedli, które uczynimy laboratorium naszych działań. Warsztat przygotuje uczestników m.in. do planowania projektów, które będą tworzyć w grupach, w trakcie Akademii.

  Prowadzenie:
  Katarzyna Chajbos – badaczka społeczna, doktorantka w Instytucie Socjologii UAM. Jest członkinią sieci Latających Socjologów i Animatorów Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu. Diagnozuje społeczności lokalne, doradza i szkoli z metod pracy z tymi społecznościami. Koordynuje i uczestniczy w projektach związanych ze społecznymi aspektami partycypacji, międzypokoleniowością, a także z kulturą i jej aspektami emocjonalnymi.

  Jakub Walczyk – animator i badacz kultury, doktorant w Instytucie Kulturoznawstwa UAM. Koordynuje Centrum Praktyk Edukacyjnych, uczy na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Prowadzi projekty kulturowe: festiwale, warsztaty, konwenty i działania edukacyjne. Zainteresowania: otoczenie instytucjonalne, media, technologie, sztuka współczesna, praca ze społecznością lokalną, edukacja kulturowa, projekt.

  Centrum Praktyk Edukacyjnych – przedsięwzięcie edukacyjno-badawcze realizowane przy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, operator programu ministerialnego "Bardzo Młoda Kultura" w Województwie Wielkopolskim. Podstawowym zakresem działalności jest diagnozowanie i badanie edukacji kulturowej w powiecie poznańskim (2014 – 2015) i Wielkopolsce (od 2016) oraz organizacja wydarzeń i działań z zakresu edukacji kulturowej, wspierających i propagujących współpracę międzysektorową i uczestnictwo w kulturze m.in. konkurs regrantingowy "Współdziałanie w kulturze".

  21.10, sobota:
  10:00-17:00 – warsztaty z Centrum Praktyk Edukacyjnych w Fundacji Malta / cz. I
  13:00 – wspólny lunch

  22.10, niedziela:
  9:30-10:30  – spotkanie z dr Karoliną Sikorską, opiekunką projektów grupowych Akademii Miasta
  11:00-17:00  – warsztaty z Centrum Praktyk Edukacyjnych w terenie / cz. II
  13:30 – wspólny lunch