Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

materiały prasowe
Galeriamateriały prasowe
  • Wiedeński kolektyw daje widzom możliwość sprawdzenia, do jakiego stopnia ulegają szowinistycznym i ksenofobicznym myślom. Poziom naszych uprzedzeń bada za pomocą specjalnych urządzeń, takich jak Foreigner Scanner i Personal Indicator wykrywających nawet cień nacjonalizmu. Projekt Chauvinism Scanner działa jak krzywe zwierciadło, dające wgląd w głęboko skrywane lęki, obawy i uprzedzenia wobec „obcych” – migrantów, uchodźców i grup, które stanowią w społeczeństwie mniejszość. Test na szowinizm trwa 20 minut i odbywa się w sesjach 1 na 1.

  • Projekty działającej od 2006 roku grupy God’s Entertainment przekraczają granice klasycznych konwencji teatralnych: nie ma tu czwartej ściany, budynku teatru, podziału na scenę i widownię. Artyści łączą happening, eksperymenty wizualne i dźwiękowe, angażują publiczność w sytuacje aranżowane albo w przestrzeni publicznej, albo w prywatnych mieszkaniach. Często krytycznie opowiadają się wobec politycznej i kulturowej tożsamości Austrii. Jednym z członków założycieli God’s Entertainment jest pochodzący z Bośni Boris Ceko.