Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

archiwum Malta Festival Poznań 2016
Galeriaarchiwum Malta Festival Poznań 2016
  • warsztaty rodzinne dla opiekunów i dzieci w wieku 1-3 lat

    Nić – wydawałoby się takie nic! A jednak wielkie coś. Są nici takie, które widzimy i te, które tylko możemy sobie wyobrazić . Łącza w sobie moc delikatności i ogromnej siły. Szyjemy nimi ubrania, serca oraz inne narządy, szyjemy nimi również relacje między sobą. Koleżeńskie, przyjacielskie, partnerskie, małżeńskie, rodzicielskie… Uszyjmy nimi obraz porozumienia wynikający ze wspólnego działania dziecka i dorosłego. Posłużą nam do tego przygotowane obiekty z otworami, przez które będziemy przetykać wspólną nić. Pytanie, czy zawsze będzie pasowało nam, żeby przetykać nić akurat przez ten otwór. Zapraszamy do negocjacji przy wspólnym dziele. 

  • CZYTOGRUSZKA – to inspirująca alternatywa dla świata multimediów, który nas otacza. To projekt Zofii Brzyskiej i Małgorzaty Bronikowskiej. Rodzinne miejsce stworzone w pasywnym, drewnianym domu z sadem gruszkowym w poznańskiej dzielnicy Szczepankowo. W sali warsztatowej oraz kawiarni dzieci jak również dorośli uczestniczą w zajęciach artystycznych, ruchowych, proekologicznych oraz tych wymykających się standardom... Najważniejsze wartości i pomysły, które Czytogruszka proponuje uczestnikom to: radość, zabawa, ciekawość, uśmiech, świadomość siebie i bliskiego otoczenia, eko codzienność, rozwój, doświadczanie, wytrwałość, samodzielność, pasja, indywidualność, współpraca, przyjaźń, spontaniczność, otwartość, energia.