Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

archiwum Malta Festival Poznań 2016
Galeriaarchiwum Malta Festival Poznań 2016
  • warsztaty z wyobraźni dla dzieci w wieku 7-11 lat

    Wcale nie tak dawno, dawno temu, przed górami i lasami, tuż obok nas, Aga jak to niezwykle wstała późnym rankiem. Założyła piżamę, ściągnęła skarpetki i żwawym krokiem ruszyła nad prysznic. Nagąbczyła mydło, nie odkręciła wody, wlała szczoteczkę na pastę i potrafiła myśleć już tylko o podwieczorku. Nastawiła kawę na wodę, wsypała miskę do płatków śniadaniowych i chwyciła za widelec. Po pięćdziesięciodwuminutowej chwili wsunęła kapcie co by wyczołgać się z domu. Stąpała po miękkich ceglanych dachówkach, co rusz kłaniając się srebrzystym chmurom. W betonowym parku znalazła huśtawkę pod którą usiadła zastanawiając się czego by jeszcze nie zrobić tak, jak dotąd.

    Gdy codzienny świat przestaje zaskakiwać warto stanąć na głowie. Podczas warsztatów wykonamy fikołek wyobraźni! Miejsca i rzeczy wokół nas przewrócimy do góry dnem. Może jak usłyszmy coś okiem, przejdziemy się po niebie, a trawa stanie się różowa, to psy zaczną ćwierkać, a ludzie galopować. Gotowi na wywrócenie placu Wolności na lewą stronę?
     

  • AGNIESZKA DUBILEWICZ - kulturoznawczyni, aktorka Studia Teatralnego Blum. Współpracowała z Teatrem Porywacze Ciał oraz Teatrem Post Factum. W zeszłorocznej edycji Generatora Malta prowadziła warsztaty teatralne dla dzieci z Ogrodu Łazarz. W 2015 roku moderatorka w projekcie artystyczno - społecznym "Inwentarz bezsilności" w reżyserii Edit Kaldor.

    ELŻBIETA NIEWIADOMSKA - absolwentka grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, prezeska Fundacji Dzielnico, koordynatorka projektów społeczno-artystycznych, autorka działań artystycznych. Zafascynowana rysunkiem pierwotnym, arteterapią i rytuałami dnia codziennego. Prowadzi warsztaty twórcze i edukacyjne nastawione na proces, działania intuicyjne, oparte o kontekst miejsca i subiektywnych historii. Od 2015 roku współtworzy Wolno Dzieciom, program Generatora Malta w ramach Malta Festival.