Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
 • EKSPERYMENT DIALOG

  18:00 - 19:30 / EXP:DIALOG / premiera programu telewizyjnego
  18:00 - 20:00 / TOLERANS wczoraj stres - dzisiaj relaks / stoisko reklamowe nowej marki kremu
  18:00 - 20:00 / NIESŁYCHANI / instalacja dźwiękowa
  18:00 - 19:30 INFO/D / akcja performatywna (wejdź w dialog z muzułmanką - feministką; księdzem -sojusznikiem osób lgbtq+; parą, która żyje w czystości przedmałżeńskiej; facylitatorem, który zawodowo rozwiązuje konflikty pomiędzy osobami, miejscami, społecznościami)

  19:30 - 20:00 - Koncert polsko - jemeńskiego zespołu PSW (Poeci Strefy Wojny)

  Siedmioro artystów i artystek próbowało przez ostatnie dwa miesiące znaleźć przestrzeń spotkania na styku kultur, przekonań i codziennych rytuałów.

  Korzystając z narzędzi społecznej animacji oraz fotografii, filmu, dźwięku, performancu weszli w dialog z trzema poznańskimi społecznościami, które narażone są na wykluczenie. "Eksperyment Dialog" zakładał pełny udział tych osób w kształcie pracy artystycznej, która dotyczyła „projekcji innego”. Katolicy, muzułmanie i osoby nieheteronormatywne stali się tym samym współautorami/kami powstałych prac. Dialog między uczestnikami projektu odbywał się na wielu poziomach, a jego celem było stworzenie takiej sytuacji, w której pozornie antagonistyczne względem siebie grupy, mogą „bezpiecznie się ze sobą nie zgadzać”.

  Stworzone prace zaprezentujemy festiwalowej publiczności już w najbliższą niedzielę, 25.06. g.18-20 na placu Wolności w Poznaniu. Wspólnie sprawdzimy, jak narzędzie sztuki może komentować, a nawet zmieniać rzeczywistość konfliktu.

 • artyści: Anna Adamowicz, Krystian Daszkowski, Michał Knychaus, Ula Lucińska, Zoha Michalik, Tomasz Puchalski, Izabela Sitarska, Kuba Matuszczak
  kuratorka projektu: Agnieszka Różyńska
  facylitator: Robert Ogurkis
  koordynatorka: Ola Juchacz
  konsultacje merytoryczne: Joanna Pańczak
  producent: Gniewko Falana
  produkcja: Fundacja Malta