Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • Spektakl porusza tematy odnoszące się do wartości ponadczasowych takich jak wiara w człowieka, w jego siłę i wytrwałość w miłości. Skupia się on również na aspekcie kobiecości, jej roli i położenia w obecnym świecie. Przywołuje aspekt męski do stawania w swojej męskości, sile i racjonalności w postawie wobec otaczającego świata. Spektakl jest realizowany przez młodych ludzi co w widoczny sposób zostanie również uwypuklone poprzez manifestacje siły młodego pokolenia, które ma świadomość prawa i odpowiedzialności w decydowaniu o tym, jakie reprezentuje sobą wartości. To spektakl o relacjach i szacunku do wcześniejszych pokoleń, do matek i ojców, braci i sióstr. Spektakl o jednoczeniu się w słusznej sprawie, o ponadczasowej sile miłości, o niezłomności charakteru, o odwadze w pomaganiu potrzebującym i o mozole, wysiłku, kosztach i trudności w stawaniu po jasnej stronie mocy.

  • Agnieszka Doberska: w 2008 r. ukończyła studia magisterskie Master of Arts w dziedzinie choreografii na wydziale Tańca Współczesnego w Anton Bruckner Privatuniversität w Linz w Austrii. Wcześniej otrzymała dyplom Bachelor of Arts z pedagogiki tańca na tej samej uczelni. W 2006 roku była wolnym słuchaczem na wydziale Choreografii i Sztuk Wizualnych w Dartington College of Arts w Totnes w Wielkiej Brytanii. Stypendystka departamentu sztuki Kancelarii Federalnej Austrii w dziedzinie choreografii. Od roku 2008 Agnieszka jest pedagogiem tańca współczesnego w wielu placówkach w Polsce jak i za granicą, wśród nich: Wydział Teatru Tańca w Bytomiu przy Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie; Akademia Wychowania Fizycznego im. w Poznaniu; Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu; Studio Teatru Fizycznego przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. Jest autorką spektakli: Ślepcy (2010); to be continued…(2007); The point of turn (2006); Der Spiegel (2006); Fields of Water (2005); Interrupted (2004).