Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • Pierwsi uchodźcy z Wietnamu przybyli do Niemiec pod koniec lat 70. Jako Boat People dryfowali po oceanie. 35 lat później przez morze śródziemne uchodźcy przybywają na łodziach do Europy, która nie wie jak poradzić sobie z tym problemem. Wykład performatywny poruszać będzie osobiste historie rodziców artysty, ich doświadczenia wojny, ucieczki oraz tworzenia nowego domu na innym kontynencie, jak również kwestie rasizmu.

    Human Mic
    Human microphone jest metodą nagłaśniania demonstracji, powstałą w czasie demonstracji ruchu Occupy Wall Street: jedna osoba mówi, inne powtarzają za nią. Głos niesie się falami, w głąb tłumu. Podczas Festiwalu, zachowując demokratyzujący cel, odwrócimy kierunek działania – jednostka będzie opowiadać przeżycia zbiorowości. Skonfrontujemy się z historiami murów i granic z różnych stron świata – prywatne doświadczenia uczynimy publicznymi.

    Idea: Zofia Nierodzińska, Joanna Pańczak, Agnieszka Różyńska  

  • Dan Thy Nguyen jest reżyserem, aktorem, pisarzem i wokalistą mieszkającym w Hamburgu. Pracował przy produkcjach dla Kamnagel Hamburg, Mousonturm Frankfurt i Deutsche Kammerphilarmonie Bremen. W 2014 r. wyprodukował sztukę “Sonnenblumenhaus", która przedstawia historie ocalałych z największego po II Wojnie Światowej pogromu jaki miał miejsce w Niemczech. Sztuka ta wciąż jest grana w Ernst Deutsch Theater w Hamburgu i została uhonorowana nagrodą "Hörnixe". W roku 2015 Dan Thy Nguyen rozpoczął tournee ze swoim wykładem-performance "Denken Was Tomorrow”.