Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
 • Każdego dnia setki Czeczenów i Czeczenek przemierza pociągiem drogę z Brześcia do Terespolu. Polskie władze nie pozwalają na wpuszczanie więcej niż dwóch rodzin dziennie. Ale rodziny czeczeńskie próbują - wciąż i wciąż…

  Dotarliśmy trzy miesiące temu i od tego czasu utknęliśmy na stacji - problemy finansowe. Osiem razy próbowaliśmy przedostać się przez granicę. Po szóstym razie miałem niewielki udar - wszystkie pieniądze poszły na szpital. Gdyby nie pomoc braci na granicy, nie wiem jak byśmy przeżyli.

  Niektórzy ludzie po prostu znikają.

  Cztery historie z granicy polsko-białoruskiej opowiedziane przez aktywistów i działaczki organizacji Human Constanta, organizacji działającej o prawa człowieka w kontekście lokalnego kryzysu migracyjnego w Brześciu. Opowieści towarzyszyć będzie dokumentacja fotograficzna. Obrońcy praw człowieka zapraszają do zadawania pytań po zakończeniu wykładu performatywnego.  

  Human Mic

  Human microphone jest metodą nagłaśniania demonstracji, spopularyzowaną przez ruch Occupy Wall Street: jedna osoba mówi, inne powtarzają za nią. Głos niesie się falami, w głąb tłumu. Podczas Festiwalu, zachowując demokratyzujący cel, odwrócimy kierunek działania – jednostka będzie opowiadać przeżycia zbiorowości. Skonfrontujemy się z historiami murów i granic z różnych stron świata – prywatne doświadczenia uczynimy publicznymi.

  Idea: Zofia Nierodzińska, Joanna Pańczak, Agnieszka Różyńska.