Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
 • «„Na tym okrutnym targowisku, życie tańsze jest od chleba”. To słowa pieśni, która wybrzmiewa często w Kurdystanie, przypominając o ciężkim losie narodu bez państwa. My, Kurdowie, żyjemy śpiewem, bo nasz język był od zawsze zakazany. By nas uciszyć granice postawiono w poprzek naszej ojczyzny. Dla mnie są one świadectwem tego, jak dyktatorom łatwo jest dzielić i zabijać.» Vafa Bodaghi kurdyjski działacz społeczny, artysta, uchodźca podzieli swoje doświadczenia w słowie i muzyce.
   

  Human Mic
  Human microphone jest metodą nagłaśniania demonstracji, powstałą w czasie demonstracji ruchu Occupy Wall Street: jedna osoba mówi, inne powtarzają za nią. Głos niesie się falami, w głąb tłumu. Podczas Festiwalu, zachowując demokratyzujący cel, odwrócimy kierunek działania – jednostka będzie opowiadać przeżycia zbiorowości. Skonfrontujemy się z historiami murów i granic z różnych stron świata – prywatne doświadczenia uczynimy publicznymi.

  Idea: Zofia Nierodzińska, Joanna Pańczak, Agnieszka Różyńska

 • VAFA BODAGHI, ur. w 1981 roku w Bokan w Iranie.
  Wydawca magazynu „Dangi Mndalan“ (Voice of Children) oraz założyciel organizacji wspierającej prawa dziecka The Best Child w Bookan w Iranie. Studiował chemię w Miyandoab Payamnoor University oraz pedagogikę ze specjalizacją w dziedzinie literatury dziecięcej w Bookan w Iranie.