Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • Przespałam moment upadku muru berlińskiego. Mieszkałam wtedy od roku w Zachodnim Berlinie i tego dnia, 9 listopada 1989 położyłam się wcześnie spać. Następnego dnia obudziłam się słysząc w radiu historię, która wydawała się być opowieścią science fiction. Teraz, po prawie 28 latach chciałabym przypomnieć sobie i opowiedzieć jak wyglądał mój rok z murem berlińskim.” - zapowiada swą perfomatywną opowieść berlińska aktorka.

    Human Mic
    Human microphone jest metodą nagłaśniania demonstracji, powstałą w czasie demonstracji ruchu Occupy Wall Street: jedna osoba mówi, inne powtarzają za nią. Głos niesie się falami, w głąb tłumu. Podczas Festiwalu, zachowując demokratyzujący cel, odwrócimy kierunek działania – jednostka będzie opowiadać przeżycia zbiorowości. Skonfrontujemy się z historiami murów i granic z różnych stron świata – prywatne doświadczenia uczynimy publicznymi.

    Idea: Zofia Nierodzińska, Joanna Pańczak, Agnieszka Różyńska

  • Gudrun Herrbold jest reżyserką teatralną i docentką pedagogiki teatru oraz performancu. Studiowała germanistykę, filozofię i politologię w Kolonii, aktorstwo w Berlinie oraz Nowym Yorku a także Art in Context na UdK w Berlinie. W latach 2007-2010 była wykładowczynią sztuki w działaniu na HBK Brunszwik a następnie prowadziła zajęcia w rozlicznych instytucjach edukacyjnych i szkołach wyższych. Od roku 1988 realizuje dokumentalno-biograficzne projekty teatralne.