Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • Teatr Porywacze Ciał istnieje od 1992 r. Założyli go Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk – zawodowi aktorzy, którzy pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. W swojej pracy wykorzystują stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansują między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używając znaków i symboli kultury współczesnej. Humanicana to 28. premierowy spektakl tego kolektywu.

  • Teatr Porywacze Ciał istnieje od 1992 roku. Został założony przez Katarzynę Pawłowska i Macieja Adamczyka - zawodowych aktorów, którzy w swojej prywatnej scenie pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. Tworzą spektakle autorskie i bardzo różnorodne –salowe, plenerowe, muzyczne, monodramy oraz projekty na styku teatru i sztuki performance. W swoich spektaklach testują różne formy i konwencje, wykorzystując stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansują między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używają znaków i symboli kultury współczesnej, zestawiają teksty literackie z wulgaryzmami, arcydzieła z kiczem. Tworząc w swoich przedstawieniach nastrój prowokacji myślowej, językowej i formalnej, tropią „mitologie codzienne”, które wytworzyło i wciąż na nowo tworzy współczesne społeczeństwo.
    Zespół od początku działalności prężnie działa na polu teatru niezależnego - gra na festiwalach w kraju i za granicą, prowadzi działalność warsztatową i edukacyjną, a w Poznaniu zaprasza do Studia Osobowości Porywaczy Ciał na zajęcia aktorskie.