Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
 • pokaz filmu "Chłopiec orzeł" reż. G.E. Mortensen i warsztaty dla dzieci powyżej 5 lat

  Chociaż zamieszkujemy jedną planetę, żyjemy we własnych światach. Ale - kiedy tylko mamy okazję - zaglądajmy sobie nawzajem przez dziurki od klucza. Bo chociaż wiele nas różni, nasze historie mogą inspirować innych, a to, czego doświadczają oni, może okazać się również naszym doświadczeniem. Przez dwie festiwalowe soboty będziemy zanurzać się – po kostki, po kolana a choćby i po szyję! - w takie właśnie niezwykłe światy innych dzieciaków.

  W pierwszy weekend poznamy ośmioletniego Sage'a, prawdziwego Indianina, którego los wystrzelił z procy prosto do północnej Norwegii. W drugą festiwalową sobotę obejrzymy opowieść o jedenastoletniej Filine, która każdą wolną chwilę poświęca obserwowaniu małego kosmosu dookoła rosnącego w lesie dębu, aż pewnego dnia sielankę zakłóca hałas piły ścinającej drzewa. Ich opowieści będą dla nas inspiracją do działań twórczych: próby odpowiedzi na pytanie o to, jak podróżować między światami oraz jak radzić sobie ze zmianą, która grozi postawieniem oswojonego świata na głowie.

  Projekcje filmów, we współpracy z Akademią Dokumentalną, projektem edukacyjnym Docs Against Gravity.

  17.06, 12:00 JAK PODRÓŻOWAĆ MIĘDZY ŚWIATAMI? / Maja Brzozowska-Brywczyńska
  24.06, 12:00 O OSWOJONE TRZEBA DBAĆ! / Maja Brzozowska-Brywczyńska
   

 • MAJA BRZOZOWSKA-BRYWCZYŃSKA – socjolożka, tłumaczka, podwójna mama. Propaguje i mocno kibicuje idei partycypacji dzieci w życiu społecznym, lubi dobrze zaprojektowane place zabaw, czerpie frajdę z przyglądania się rozmaitym miejskim partyzantkom i robienia rzeczy z niczego. Od 2014 roku współtworzy program Wolno Dzieciom w ramach Malta Festival Poznań.