Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

KHAOS Laurent Chétouane / fot. Thomas Aurin
GaleriaKHAOS Laurent Chétouane / fot. Thomas Aurin
  • Khaos to efekt współpracy Laurenta Chétouane’a z francuskim filozofem Jeanem-Lukiem Nancym. Tematem spektaklu jest twórcza i destrukcyjna moc chaosu, będącego nieuniknionym modelem przyszłości; doświadczenie rozpadającego się, niestabilnego świata, poczucie nieokreślonego lęku, którym jest podszyte nie tylko życie społeczne, lecz także indywidualne, codzienne doświadczenie. Chétouane nie ilustruje tego tematu dosłownie. Znosi oś pion – poziom, bada integralność ciała w przestrzeni, gdzie prawa fizyki są zawieszone.
     

  • Laurent Chétouane (ur. 1973) jest choreografem i reżyserem. Po ukończeniu studiów inżyniersko-chemicznych w 1996 r. podjął studia teatrologiczne w Paryżu, a następnie reżyserskie na University of Music and Performing Arts we Frankfurcie. Twórczość jest dla niego przede wszystkim procesem, w którym bada się złożone relacje zachodzące między poszczególnymi elementami przedstawienia – tekstem, muzyką, choreografią, osobowością i ciałem tancerzy. Nie jest to jedynie działalność z pola estetycznego, ale sytuacja ciągłego eksperymentu, badania granic ekspresji i stawiania filozoficznych pytań. Dowodem na to jest współpraca z francuskim myślicielem Jeanem-Lukiem Nancym, m.in. przy spektaklu Khaos, a także jego działalność pedagogiczna i warsztatowa. Artysta w oryginalny sposób łączy praktykę z teorią, a teatr traktuje jako równoprawny teren wytwarzania dyskursu filozoficznego.

    Laurent Chétouane mieszka i pracuje przede wszystkim w Niemczech, gdzie wielokrotnie wystawiał sztuki niemieckich klasyków – Schillera, Goethego, Büchnera, Müllera. Zrealizował również wiele spektakli, a następnie projektów tanecznych we Francji, w Holandii, Belgii, Australii, we Włoszech, w Turcji, Japonii, Rosji i Szwajcarii.