Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Bloki Animacji 2017, fot. Sylwia Czubała
GaleriaBloki Animacji 2017, fot. Sylwia Czubała
  • Spotkanie z Sylwią Czubałą i Kingą Mistrzak – kuratorkami i koordynatorkami projektu Bloki Animacji

    Bloki Animacji są przedsięwzięciem skierowanym do mieszkańców blokowisk na Piątkowie i Winogradach, realizowanym w ramach Festiwalu Animator od 2016 roku. To projekt animacyjny, stanowiący serię spotkań, warsztatów i działań artystycznych z wykorzystaniem narzędzi sztuk wizualnych, filmu dokumentalnego i animowanego. Ma prowadzić do bardziej aktywnego i świadomego uczestnictwa w kulturze, wspierać rozwój postaw twórczych, a także zachęcać do długofalowego działania biorące w nim udział osoby w różnym wieku. Jego celem jest ponadto zapoznanie uczestników z różnymi formami sztuki oraz stworzenie na osiedlu przyjaznych warunków dla dalszego rozwoju edukacji kulturalnej. Gościnie opowiedzą o procesie powstawania i realizacji projektu, relacjach z mieszkańcami, napotkanych trudnościach i dynamice pracy między blokami.

    Sylwia Czubała - robotnica kultury, animatorka kulturowa, kuratorka projektów społeczno-artystycznych i edukacyjnych, członkini OZZ Inicjatywa Pracownicza. Zainteresowana działaniami prowokującymi zmianę społeczną oraz sztuką zaangażowaną. Współautorka projektu społeczno-kulturalnego dedykowanego mieszkankom i mieszkańcom Piątkowa i Winograd - Bloki Animacji oraz autorka Wakacji z blokami i Projektora Osiedlowego dla mieszkańców i mieszkanek os. Chrobrego. Rezydentka projektu CEO Kultura: Interwencje (2017), Stypendystka Marszałka Województwa Wielkopolskiego i MKIDN. W latach 2012-2014 kuratorka w Galerii Miejskiej Arsenał (m.in: współautorka projektów: Lokalsi i W stronę instytucji krytycznej).

    Kinga Mistrzak – animatorka, artystka, kognitywistka. Otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie 8. Festiwalu IN OUT za film Droga do gwiazd (Gdańsk, 2014). Autorka indywidualnej wystawy Muzeum Psów w Galerii Siłownia w Poznaniu (2013). Laureatka konkursu „Współdziałanie w kulturze” (Bardzo Młoda Kultura, 2016). Brała udział w wielu wystawach zbiorowych m.in.: Ciało zbiorowe w Galerii BWA w Zielonej Górze (2011), Twórca jest niezależny wtedy gdy sam finansuje swoją działalność w Fundacji Bęc Zmiana w Warszawie (2011), w wystawie Startpoint: Prize For Emerging Artists w Centrum Sztuki Współczesnej DOX w Pradze (2013), Przeglądzie Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu (2016). Autorka warsztatów filmowych i projektów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Pracuje w Osiedlowym Domu Kultury „Słońce” w Poznaniu.