Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
 • Miejskim alpinistą chciałby zostać każdy! Emocje towarzyszące zdobywaniu górskich szczytów czekają na nas już po raz trzeci, gdy podczas festiwalu otwieramy dostęp do najwyższych poznańskich budynków i demokratyzujemy widoki. W tegorocznej edycji obok Okrąglaka, Andersii czy Collegium Altum zdobędziemy nowo powstały budynek Bałtyku. Na górze czekają nas warsztaty wokalne, wspólne śniadanie i wystawa, podczas której zaprosimy wspinaczy do stworzenia rysunkowej wizji miasta przyszłości. Najwytrwalszych na szczycie Noble Tower czeka koncert niespodzianka.

  idea: Maciej Frąckowiak
  program: Jędrzej Kucznerowicz


  17.06 / OKRĄGLAK. Jodłowanie na Okrągło!
  Wejście na szczyt Okrąglaka to okazja, by odetchnąć pełną piersią i spróbować swoich sił w jodłowaniu. Warsztaty z tej alpejskiej techniki śpiewu poprowadzi Anna Szewczuk, która poznawała tajniki sztuki jodłowania u mistrzów w austriackiej Styrii.

  Na warsztaty obowiązują bezpłatne zapisy: zapisy@malta-festival.pl

  18.06 / BAŁTYK
  Zdobędziemy również otwarty w czerwcu 2017 budynek Bałtyku. Z jego dachu rozpościera się najrozleglejsza w mieście panorama, sięgająca daleko poza granice miasta. Podczas Korony Poznania nadarza się okazja by z wysokości 148,5 m.n.p.m. objąć swym spojrzeniem Poznań i okolicę.

  21.06 / NOBEL TOWER. Wspinaczka z niespodzianką
  Kolejny szczyt Korony Poznania - Nobel Tower góruje nad Jeżycami. Po wspinaczce na dach, przez blisko 300 stopni zewnętrznej klatki schodowej, miejski zgiełk milknie. Czeka tam koncert-niespodzianka którego tłem będzie panorama dźwiękowa Jeżyc.

  22.06 / ANDERSIA TOWER
  Z okazji 10-lecia wybudowania wieży pokonamy jej 22 piętra by spojrzeć z lotu ptaka na południową część Poznania.

  23.06 / COLLEGIUM ALTUM. Ćwiczenia z wyobraźni
  W tegorocznej odsłonie Korony Poznania puszczamy wodzę wyobraźni i razem z uczniami Szkoły Podstawowej nr 34 oraz architektem Janem Strzykałą tworzymy wizję Poznania przyszłości. Efekty tej współpracy pokażemy w Collegium Altum, zapraszając jednocześnie uczestników do komentowania i rysunkowych fantazji na temat naszego miasta za 20 lat.

  25.06 / MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE. Śniadanie na wysokościach
  Po trudach tygodniowej wspinaczki w ramach Korony Poznania zapraszamy na dachy MTP by wspólnie cieszyć się niedzielnym śniadaniem z widokiem na budzące się miasto.