Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
  • happening dla dzieci ze szkół podstawowych

    Nawet dziecięcy świat nie jest wolny od konfliktów - małych i dużych, prywatnych i globalnych, ważnych i tych najważniejszych. Czasami ciężko je rozwiązać, czasami ktoś chce to zrobić za nas. Dlatego potrzebna jest MANIFEST-AKCJA. Środek tygodnia, koniec roku szkolnego - to idealny moment, żeby wyrwać się ze szkolnych ławek i wspólnie negocjować możliwości pokoju, wspólnego działania i energii twórczej!

    Zapraszamy wszystkie dzieciaki - dziewczyny i chłopaki - do współtworzenia z nami demonstracji! Chcemy oddać Wam publiczną przestrzeń placu Wolności: do krzyczenia, grania, trąbienia, gwizdania. Na transparentach pokażecie poglądy, potrzeby, a może i żądania. W piosenkach wybrzmią Wasze pomysły i wizje lepszych światów. Będzie głośno, kolorowo, szaleńczo!

    Akcję współtworzą aktorzy z grupy Circus Ferus: Agata Elsner i Kuba Kapral oraz członkinie grupy Humans of Aleppo, działającej na rzecz pokoju na świecie. Zdarzenie to będzie eksplozją barw (warto wziąć coś na przebranie!) i nieskrępowanej ekspresji i mamy nadzieję, pozostawi dzieci z przekonaniem, że nawet w sprawach konfliktowych ich głos jest ważny.