Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. KC Wong
Galeriafot. KC Wong
  • FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

    Wikipedia to największa encyklopedia i podstawowe źródło wiedzy dla milionów ludzi z całego świata. A jednak wciąż niewielu umie ją współtworzyć.
    Wyjdź z roli biernego czytelnika - włącz się w tworzenie największego projektu edukacyjnego na świecie.

    Pokażemy jak Wikipedia wykorzystuje źródła, żeby walczyć z fake news i postprawdą; jak korzystać z Wikipedii jako narzędzia edukacyjnego (w szkole, na uczelni, w organizacji). Rozbudujemy umiejętności krytycznego myślenia i współpracy, oceny hierarchii źródeł i umiejętności cyfrowe. Dodatkowo garść wiedzy o prawach autorskich i wolnych licencjach. 

    Poprzez pisanie haseł pomożesz nam spopularyzować wiedzę o migrantach, którzy wnieśli cenny wkład w życie swoich kolejnych ojczyzn. Polscy emigranci tworzący w Paryżu czy budujący koleje w Andach są częścią powszechnej świadomości. Tymczasem losy wielu migrantów, którzy postanowili związać swój los z Polską pozostają nieznane szerszemu ogółowi mimo ich wielkiego wkładu w naszą historię, kulturę czy naukę.
    Opowiedzmy ich historie w Wikipedii! 

    Warsztat jest organizowany we współpracy z Centrum Praktyk Edukacyjnych.

    prowadzenie: Natalia Szafran-Kozakowska, Krzysztof Machocki

    23.06, 18:00-20:00 część pierwsza
    24.06, 11:00-13:00 część druga 

  • Stowarzyszenie Wikimedia Polska jest organizacją pożytku publicznego, działającą na rzecz rozwoju polskojęzycznej Wikipedii i spokrewnionych z nią projektów (m.in. Wikipedii śląskiej i kaszubskiej, Wikisłownika i Wikiźrodeł) oraz na rzecz wolnego dostępu do wiedzy dla każdego. Nasz cel realizujemy m.in. poprzez udzielanie twórcom Wikipedii grantów na potrzebne im materiały źródłowe, książki i słowniki, organizowanie szkoleń z zakresu edytowania Wikipedii, konkursów i spotkań edycyjnych. Wzbogacamy zasoby multimedialne Wikipedii o dokumentację polskiego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.