Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Henrike  Schunk
Galeriafot. Henrike Schunk
  • FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

    W najgorętszym okresie tzw. kryzysu migracyjnego, w latach 2015-2016 niemieccy artyści szukali sposobu na połączenie sztuki i aktywizmu politycznego. Podczas warsztatu przedstawimy specyficzną formę politycznego teatru, która rozwija się obecnie w Niemczech i zastanowimy się jakby sprawdziła się w polskich realiach. Będziemy szukać świeżych, radykalnych pomysłów, zapoznając się jednocześnie reformatorskim i edukacyjnym podejściem kilku niemieckich kolektywów artystycznych.
     

  • Dan Thy Nguyen jest reżyserem, aktorem, pisarzem i wokalistą mieszkającym w Hamburgu. Pracował przy produkcjach dla Kamnagel Hamburg, Mousonturm Frankfurt i Deutsche Kammerphilarmonie Bremen. W 2014 r. wyprodukował sztukę “Sonnenblumenhaus", która przedstawia historie ocalałych z największego po II Wojnie Światowej pogromu jaki miał miejsce w Niemczech. Sztuka ta wciąż jest grana w Ernst Deutsch Theater w Hamburgu i została uhonorowana nagrodą "Hörnixe". W roku 2015 Dan Thy Nguyen rozpoczął tournee ze swoim wykładem-performance "Denken was tomorrow”, w którym zmierza się z historią swojej rodziny, która uciekała przed niebezpieczeństwem na łodzi jako uchodźcy.