Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • Center For The Living Things jest efemerycznym instytutem badawczym powołanym w 2016 roku w celu badania, kolekcjonowania i upowszechniania wiedzy o nowych formach wzajemnych zależności pomiędzy przedmiotami i organizmami nie-ludzkimi. Wszystkie okazy zgromadzone w kolekcji Instytutu to porzucone przedmioty, zużyte niepotrzebne już towary - odpady systemu ludzkiej nadprodukcji, które stały się środowiskami życia dla wielu organizmów. Przedmiot wyzbyty swojej funkcji użytkowej, nadanej mu przez człowieka, zaczyna wchodzić w nowe relacje i współuczestniczy praktycznie we wszystkich procesach zachodzących w biosferze, tym samym nie można już definitywnie rozdzielić procesów ekonomicznych czy społecznych od tzw. procesów naturalnych. Podczas spaceru w ramach Generator Malta po raz pierwszy zgromadzone w ramach pracy instytutu okazy, staną się elementem Ogrodu Botanicznego; dostępnym dla zwiedzających, wpisanym w krajobraz ogrodu, i potraktowanym dokładnie w taki sam sposób, jak inne występujące w Ogrodzie Botanicznym gatunki roślin.

    partner: Ogród Botaniczny UAM

    Mikroucieczki i mikrowyprawy
    Czy czynność tak prozaiczna jak spacer może pomóc doświadczyć miasta, jego organizacji i instytucji w inny sposób? Cykl wycieczek będzie okazją do dyskusji i spojrzenia na otoczenie wielowymiarowo, czasem krytycznie, czasem afirmatywnie. Artyści, specjaliści i pasjonaci wielu dziedzin, prezentujący różne stanowiska, zabiorą nas na wyprawy w poszukiwaniu nowej wizji dla miasta. Luźno traktując formułę wycieczki, ujawnią problemy i potencjały niedostrzegane na co dzień.

  • DIANA LELONEK - absolwentka wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Podstawą jej działań jest fotografia, którą łączy z innymi mediami, interesują ją działania z pogranicza bioartu. W roku 2016 powołała do życia instytut badawczy - Center For The Living Things. Laureatka międzynarodowych konkursów, m.in. Show Off na Miesiącu Fotografii w Krakowie (2014) i ReGeneration 3 w Musée de l'Elysée w Szwajcarii (2015). Swoje prace pokazywała m.in. Museo Amparo, Meksyk; Festiwal Fotografii Les Recontres d'Arles, Francja; CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa.