Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. B.Górka / dzięki uprzejmości Studio Matosek Niezgoda
Galeriafot. B.Górka / dzięki uprzejmości Studio Matosek Niezgoda
 • W ramach nocnej wycieczki Muzealne Biuro Wycieczkowe i zaproszeni artyści odwrócą porządek i logikę przynależne do pory dnia. Miejsca zazwyczaj nieeksponowane, nieoficjalne i tajemnicze staną się scenografią niesamowitych doświadczeń miasta. Złożą się na nie działania przywołujące obrazy ze świata snów, zmieniające punkt widzenia. Noc to zarówno czas pracy, jak i pora symbolicznej aury, w której budzą się widma i pragnienia. Przewodnicy: Tobiasz Jędrak, Maria Kozłowska, Muzealne Biuro Wycieczkowe (Tomek Pawłowski, Rafał Żarski), Dominika Święcicka.

  z cyklu: Mikroucieczki i mikrowyprawy
  Czy czynność tak prozaiczna jak spacer może pomóc doświadczyć miasta, jego organizacji i instytucji w inny sposób? Cykl wycieczek będzie okazją do dyskusji i spojrzenia na otoczenie wielowymiarowo, czasem krytycznie, czasem afirmatywnie. Artyści, specjaliści i pasjonaci wielu dziedzin, prezentujący różne stanowiska, zabiorą nas na wyprawy w poszukiwaniu nowej wizji dla miasta. Luźno traktując formułę wycieczki, ujawnią problemy i potencjały niedostrzegane na co dzień. 

 • Muzealne Biuro Wycieczkowe ​- eksperymentalne biuro podróży zajmujące się alternatywną turystyką i edukacją artystyczną, założone w 2016 roku przez artystę wizualnego Rafała Żarskiego oraz kuratora Tomka Pawłowskiego. Współpracuje z instytucjami sztuki w całej Polsce.

  Tobiasz Jędrak ​- artysta konceptualny, performer; absolwent Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Swoją praktykę opiera na wnikliwej obserwacji codzienności i otoczenia oraz licznych podróżach, plenerach i wędrówkach.

  Maria Kozłowska ​- performerka, aktorka, wokalistka i reżyserka, autorka spektakli, widowisk oraz piosenek. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej praktyce wykorzystuje media i techniki z pogranicza teatru, muzyki, performancu i sztuk wizualnych. Występuje na scenach teatralnych oraz w galeriach.

  Dominika Święcicka ​- studentka Intermediów oraz Kuratorstwa i Teorii Sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zainteresowana związkami sztuki z teorią, nauką i teatrem.