Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • Napisy na murach sytuują władzę: rozsiadają się wygodnie w foteliku znaczeń i konstruują rzeczywistość wedle uznania. A co jeśli nie wszyscy chcą tylko czytać i się dostosowywać lub przechodzić obojętnie, a mają własny pomysł na bazgroły pełne treści wyklętych? Na spacerze wzdłuż rozmaitych murów pomyślimy, kto i po co z nich przemawia.
Prowadzenie: Jarosław Urbański, dr Wojciech Szafrański

    Mikroucieczki i mikrowyprawy
    Czy czynność tak prozaiczna jak spacer może pomóc doświadczyć miasta, jego organizacji i instytucji w inny sposób? Cykl wycieczek będzie okazją do dyskusji i spojrzenia na otoczenie wielowymiarowo, czasem krytycznie, czasem afirmatywnie. Artyści, specjaliści i pasjonaci wielu dziedzin, prezentujący różne stanowiska, zabiorą nas na wyprawy w poszukiwaniu nowej wizji dla miasta. Luźno traktując formułę wycieczki, ujawnią problemy i potencjały niedostrzegane na co dzień.  
     

  • Jarosław Urbański - socjolog i działacz społeczny. W latach 80. był działaczem opozycyjnym, uczestniczył w ruchu Wolność i Pokój. Współzakładał Federację Anarchistyczną i Stowarzyszenie OBJECTOR. Jest jednym z założycieli i koordynatorem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza. Autor książek i licznych publikacji dotyczących współczesnych problemów społecznych.

    dr Wojciech Szafrański - adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Biegły ad hoc w zakresie wycen dzieł sztuki. Doradca ds. rynku sztuki w Programach Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek Komisji Nabytków Muzeum Narodowego w Krakowie. Redaktor serii "Wokół problematyki prawnej zabytków i dzieł sztuki" oraz "Kultura w praktyce". Z-ca redaktora naczelnego "Santander Art and Culture Law Review".