Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • Mikroucieczka. „Śmiech jest uwalnianiem połkniętych w pracowity dzień wróżek, powietrzem o skali czystości – bardzo dobry. Gdyby nie śmiech, już dawno roztopiłyby się lody Arktyki, on jak fotosynteza przeczyszcza atmosferę” – Sofi da East. W swojej wizualno-dźwiękowej opowieści, powstałej w ramach zajęć Wirtualnego Feministycznego Uniwersytetu, Sofi zabierze nas w podróż do podświadomości akademii. Kuratorka: Zofia nierodzińska (pisownia małą literą zamierzona).

    kuratorka: Zofia nierodzińska

    Mikroucieczki i mikrowyprawy
    Czy czynność tak prozaiczna jak spacer może pomóc doświadczyć miasta, jego organizacji i instytucji w inny sposób? Cykl wycieczek będzie okazją do dyskusji i spojrzenia na otoczenie wielowymiarowo, czasem krytycznie, czasem afirmatywnie. Artyści, specjaliści i pasjonaci wielu dziedzin, prezentujący różne stanowiska, zabiorą nas na wyprawy w poszukiwaniu nowej wizji dla miasta. Luźno traktując formułę wycieczki, ujawnią problemy i potencjały niedostrzegane na co dzień. 

  • Sofi da East - absolwentka Wirtualnego Feministycznego Uniwersytetu. Dyplomowana producentka Wschodniej Energii, doktor fotosyntezy. Aktualny stan skupienia - Femo energeticus.