Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

  • PRZEGLĄD 4 SPEKTAKLI FESTIWALOWYCH:

    Georg-Büchner-Gymnasium
    Dom jest czekoladą

    Pięć osób o różnych narodowościach rozmawia o swoim braku korzeni, a z ich rozmowy biją echa aktualnych wydarzeń na świecie.
    Głównym wątkiem projektu jest poszukiwanie nowego miejsca i nowych sposobów zapewnienia sobie bezpieczeństwa i dostatku. Ale jest wiele przeszkód na drodze do lepszej przyszłości, na przykład wizyta w Urzędzie ds. Cudzoziemców czy konfrontacja z ludźmi, którzy czują się zagrożeni, ale również konieczność zmierzenia się z własnymi lękami czy konieczność zaspokojenia podstawowych potrzeb – swoich, ale także swoich najbliższych. Wątki tej narracji biograficznej są wzbogacone kolażami różnych idei na temat pojęcia domu. Na końcu każdy osiągna swój cel, ale czy te cele są w zgodzie z ideałami?

    Czernihowski Zespół Młodzieżowy „TEATR 23”
    Dawno, dawno temu

    Nasz świat jest pełen podziałów na to co dobre i na to co złe. Przyzwyczailiśmy się do oceniania innych. A co gdybyśmy przestali to robić i zaczęli po prostu akceptować wszystko, co nam się przytrafia? Czy przestalibyśmy się bać i być podejrzliwi? Czy skończylibyśmy z obwinianiem innych i czy inni przestaliby obwiniać nas? Czy stalibyśmy się szczęśliwsi? Młodzi aktorzy postarają się otworzyć przed wami świat dorosłych poprzez przedstawienie tego, jak oni sami go postrzegają. W końcu dobrze widzi się tylko sercem. A najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

    Gimnazjum nr 9 – Poznań
    Wołanie o pokój

    Spektakl ma na celu ukazanie problemów dzisiejszego świata, jakimi są przemoc, nietolerancja czy brak poszanowania drugiego człowieka. Zadaniem aktorskim uczestników jest ukazanie emocji, które kierują człowiekiem, takich jak złość, nienawiść i egoizm. Początkowa euforia wywołana aktem zniszczenia wszystkiego, co staje na drodze człowiekowi, przeistacza się z czasem w poczucie bezsilności i osamotnienia. Destrukcja pozostawia pustkę, ciszę, która jest niemym wołaniem o pokój.

    Gimnazjum Akademickie Da Vinci
    Wojna

    Można by pomyśleć, że słowo to jednoznacznie spowite jest grozą, że każdemu kojarzy się z bólem, śmiercią i katastrofą. Ale czy rzeczywiście tak jest? Czy dzieciaki bawiące się na podwórku w żołnierzy, to nie jest przypadkiem zaprzeczenie powyższej tezy? A jak my, młodzi ludzie, postrzegamy ten wielokrotnie i beznamiętnie „przerabiany” temat? Spróbujemy znależć odpowiedź na to i inne pytania podczas spektaklu grupy Da Vinci. Zapraszamy do świata, gdzie wszystko jest możliwe, do teatru.