Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

  • PRZEGLĄD 4 SPEKTAKLI FESTIWALOWYCH:

    Escola Secundária José Saramago
    Podróż

    Przedstawienie opowiada o tym, jak wojna może nagle wszystko zmienić. Aisha Farrah, typowa nastolatka, której podróż dobiegła końca, siedzi w pokoju swojego psychologa i mówi o tym, jak wpłynęła na nią wojna w Syrii. W zwyczajny dzień, po wyjściu ze swoimi przyjaciółkami Ameen i Tamarą, życie Aishy się odmieniło – jej matka umiarła na placu boju.
    Po tym zdarzeniu, Aisha rozpoczęła swoje wołanie o pokój, mimo rozmaitych problemów. Następnie dotarła do Portugalii i została adoptowana przez Ines i Andre, parę, która przywróciła jej równowagę umysłu i zabrała do psychologa, gdzie Aisha wyjaśnia, jak właściwie wołała o pokój. Zdumiewająca podróż właśnie się zaczyna.

    British International School of Cracow
    Białe pióro

    Czy miłość i wojna mogą się mieszać?
    Jest rok 1914 kiedy Artur i Mary się spotykają. To dobrze znana historia, w której chłopak spotyka dziewczynę, ale czy będą mogli zostać razem w obliczu wojny, która tak łatwo rozdziela? Czego można się spodziewać po mężczyźnie wezwanego do służby? Jak powinien być nagrodzony?
    To była wojna, która miała zakończyć wszystkie wojny, jednak dziś wciąż każe się nam wybierać i reagować na to jak kraje radzą sobie z trudnościami. Ale jak zdecydować?
    Zaśpiewajmy, by podtrzymać się na duchu!

    Gimnazjum im. Królowej Jadwigi
    Światłość w ciemności

    Oparta na prawdziwym wydarzeniu historia o kobiecie, która nigdy nie straciła nadziei i dokonała rzeczy niemożliwych. Irena Sendler – bohaterka spektaklu – mówiła, że: „Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia, tylko to, jakim kto jest człowiekiem”.

    Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego
    W przestrzeni niepokoju

    Dorośli na całym świecie szukają odpowiedzi na pytanie „Co zrobić, aby na świecie panował pokój?”. Zbierają się i dyskutują. Podejmują kolejne decyzje. A świat nadal pogrążony jest w chaosie i wojnie. Naszym zdaniem jedyną drogą do tego celu jest pielęgnowanie w sobie dziecka przez całe dorosłe życie. 

    Young Malta Festival to coroczne, międzynarodowe wydarzenie teatralne, zrzeszające od trzech lat młodych ludzi z całej Europy. Głównym celem festiwalu jest stworzenie forum do pogłębiania wiedzy o teatrze oraz rozwijanie talentów aktorskich i reżyserskich. Idea festiwalu opiera się na wymianie kulturowej, ukierunkowanej na budowanie postaw tolerancji, szacunku i otwartości na inność. W tym roku odbędzie się już czwarta edycja festiwalu, która zgromadzi ponad stu uczestników z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Ukrainy, Portugalii oraz Szkocji. Dla nich to czas warsztatów teatralnych, a dla widowni 12 spektakli, które dostarczą niezwykłych przeżyć. Zwieńczeniem pracy młodych aktorów będzie spektakl finałowy, w którym jednocześnie wezmą udział wszyscy uczestnicy. Wydarzenie będzie nawiązywało do tegorocznego idiomu festiwalu – „Wołanie o pokój”, który jest odpowiedzią na rosnące zaniepokojenie przemocą skierowaną wobec ludzi reprezentujących inne poglądy, wyznania i konteksty kulturowe.